Друга сесія «Школи розбудови миру»: підсумки, ключові події, плани на майбутнє

У Києві, в рамках проекту «Порозуміння. Релігійні спільноти і подолання поляризації українського суспільства», відбулася друга сесія «Школи розбудови миру». До участі у Школі доєдналися 30 молодих представників релігійних спільнот, віруючих, служителів, а також представників громадянського суспільства з різних міст України. Навчання відбувалося у формі чотириденного навчально-практичного семінару 6-9 жовтня. Це вже друга зустріч для учасників, прочитати про першу сесію можна за посиланням.

Мета «Школи розбудови миру» — підвищити компетенцію учасників в питаннях миру і миротворчості, допомогти їм розуміти потреби та цінності один одного та налагоджувати співпрацю, допомогти учасникам отримати навички ведення діалогу, заснованого на взаємній повазі. 

Згідно з програмою другої сесії Школи, другий день був присвячений практикам медіації в умовах конфлікту, які пройшли під керівництвом Альони Копіної, Світлани Крот та Тетяни Калениченко — національного радника з питань миробудування в Україні за ініціативи «Мирні зміни», координаторки проекту та фасилітаторки проекту «Діалог у дії».

Третій день учасники Школи присвятили вивченню теми «Психології конфлікту» під час лекцій Дениса Брильова – доктора філософських наук, доцента кафедри культурології Національного педагогічного університету ім. М. П. Драгоманова.

Останній день програми відбувається сьогодні, тож учасники підбивають підсумки першої сесії по практиках медіації та психології конфлікту у форматі живого обговорення під модерацією Тараса Дятлика, Тетяни Калениченко та Світлани Крот.

Наступна зустріч учасників відбудеться 8-11 грудня 2021 року та стане останньою у межах навчання. Очікується, що після завершення Школи учасники зможуть сформувати власне бачення наступних тем:

• взаємодоповнюваності «соціальної» та «національної» ідей,

• етичних і політичних цінностей,

• різноманітності як можливості і ресурсу для розвитку країни,

• людської гідності як цінності, загальної для всіх груп населення.

Подія відбулася в рамках проєкту «Порозуміння. Релігійні спільноти і подолання поляризації українського суспільства». Проєкт «Порозуміння. Релігійні спільноти і подолання поляризації українського суспільства» реалізується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини через IFA (Інститут зовнішніх відносин) у програмі фінансування ZIVIK. У організації вебінару беруть участь також об‘єднання «Європа без кордонів», Відкритий православний університет Святої Софії-Премудрості, видавництво «Дух і Літера», Нова бібліотека Софії. 

Projekt «Religiöse Gemeinden und die Überwindung der gesellschaftlichen Polaritäten in der Ukraine» unterstützt aus Mitteln des Auswärtigen Amtes durch das IFA (Institut für Auslandsbeziehungen e.V.) im Förderprogramm ZIVIK. 

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *