Open Christmas

Наше Різдво

Різдво Христове — це святий для всіх християн день, з нього починається нова ера, нова християнська історія людства і літочислення.

Більшість християн у світі відзначають Різдво 25-го грудня за новим стилем. Так само більшість православних християн у світі теж святкують 25-го — десять з п’ятнадцяти Помісних Православних Церков.

В українському суспільстві іноді радикально пропонують обирати між 7-им і 25-им. Але, чому б не прийняти ще один варіант — можливість існування в одному просторі різних традицій та дат? В святах головне не те, коли ми святкуємо, а ЩО або на честь КОГО ми святкуємо, яка головна ідея святкування. А відхід від тоталітарної моделі — 7-ме або 25-те — це можливість зберегти власні традиції святкування Різдва, і водночас відкрити для себе світове Різдво. Для нас, українців, — це можливість пізнати християнські традиції світу, дізнатися, як вшановують новонародженого Христа Спасителя в різних куточках нашої планети, святкувати Різдво разом з світом.

Саме звідси з’явилася ідея і назва «Open Christmas». Ми свідомо не перекладаємо назву, хоча спочатку вона була у нас українською. Потім ми навпаки переклали її англійською, розуміючи, що просто сказати: «Відкриваючи Різдво» чи «Світове Різдво» — забагато слів і важко все пояснювати.

А от кажеш «Open Christmas» — і всі відразу розуміють, що, з одного боку, це відкритість і щось більше, ніж наша внутрішня традиція. А з іншого боку, Christmas — це те, як Різдво називається в усьому світі і не треба додатково пояснювати, що це буде свято не тільки з українськими традиціями.

Одночасно до реалізації такого проекту нас спонукало бажання бути гостинними господарями у своїй країні. Бо ми живемо у відкритому світі, і сьогодні дуже багато людей подорожують, працюють далеко від рідного дому. Це працівники міжнародних організацій, корпорацій, посольств, звичайні туристи з усього світу, або ті, хто обрали Україну місцем постійного проживання. Та й серед наших співгромадян досить багато людей, для яких саме 25 грудня є днем Різдва: католиків і протестантів.

Впевнені, що ми, православні, можемо не тільки організувати свято для наших гостей і співвітчизників, але й долучитися до нього, наповнюючи цей день додатковими різдвяними сенсами.

Відео Open Christmas

Open Christmas-2019: міні-лекція та "NOW Кредо"

Міні Open Christmas лекції - 2018

Колядки та щедрівки -2017

Аудіо Open Christmas

Open Christmas-2019