Про нас

наш формат

Сучасний освітній заклад некласичного типу – простір діалогу науковців, філософів і богословів щодо проблем сьогодення та майбутнього.

Відкритий Православний Університет Святої Софії-Премудрості – це недержавне і неполітичне об’єднання віруючих різних релігій і конфесій, які мають активну громадянську позицію та займаються освітою і просвітою.

ВПУ є просвітницьким проектом, а не класичним університетом, але має освітні програми і співпрацює з українськими та закордонними вишами в царині дистанційної та післядипломної освіти.

Ми не є релігійною організацією. Відкритий Православний Університет – громадська організація, яка об’єднує представників різних релігій і конфесій, а також нерелігійних людей, які займаються освітою і просвітою.

Ми є майданчиком для діалогу різних людей заради спільного майбутнього.

 

Наша місія

В основі концепції ВПУ – ідея Відкритого Православ’я, як такого, що є відкритим до діалогу з суспільством, іншими конфесіями і релігіями, наукою тощо.

наша історія

Відкритий Православний Університет Святої Софії-Премудрості розпочав свою діяльність 4 березня 2016-го року на території та у співпраці з Національним заповідником “Софія Київська”. Покровителем ВПУ було обрано святого благовірного князя Ярослава Мудрого.

наш ректор

протоієрей Георгій Коваленко

Випускник філософського факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Кандидат філософських наук.

В релігійній журналістиці з 1993 року.

В сані священика з січня 1995 року.

У 1998 році створив перший в Україні релігійний портал «Православіє в Україні».

З 2008 по 2014 роки – прес-секретар Предстоятеля, церковний “міністр інформації” і речник УПЦ.

У 2016-му разом з однодумцями заснував Відкритий Православний Університет Святої Софії-Премудрості.

У 2018-му підтримав об’єднання православних українців у Православну Церкву України.