Наші видання

Бібліотека Відкритого Православія

Архімандрит Кирило (Говорун) - "Риштовання Церкви: вбік постструктуральної еклезіології", 2019

У монографії «Риштовання Церкви: вбік постструктуральної еклезіології» архимандрит Кирило Говорун відокремлює незмінне єство Церкви від її мінливих історичних структур, до складу яких він, зокрема, зараховує церковну ієрархію, канонічну територію, автокефалію, першість та чини служителів церкви. Такі структури є наче риштованням, яке оточує будівлю Церкви, але не є частиною цієї будівлі. Автор аналізує історичні структури Церкви на прикладі східного християнства. Для релігієзнавців, істориків церкви, науковців та студентів гуманітарних спеціальностей, усіх, хто цікавиться питаннями еклезіології.

Аржаковський Антуан, диякон Микола Денисенко - "Чи можливе реформування Православія?", 2017

Реформа Православної Церкви є сучасною проблемою світового масштабу. Пошук внутрішньої єдності – серед православних – та зовнішньої – поміж братами-християнами, – їхнє примирення перед обличчям глобальних загроз (ядерних випробувань, екологічних та гуманітарних катастроф тощо) все частіше спонукає християн як до спільної праці, так і до молитви задля життя світу. Водночас і досі болючими постають питання канонічності, євхаристійного спілкування християн та непорушності православної святоотецької традиції.

У лекціях двох авторів – богослова Антуана Аржаковського та диякона Миколи Денисенка – розглядаються питання православія як «компасу віри», органічного розвитку православної літургії (із використанням найширшого світового досвіду) та залучення тисячолітньої української традиції, втіленої у Київській Церкві.

Протоієрей Георгій Коваленко, В'ячеслав Горшков - "Навіщо українцям два Різдва", 2017

Коли насправді народився Ісус? Навіщо українцямпотрібен ще один різдвяний вихідний 25 грудня? Чим святий Миколай відрізняється від Діда Мороза? Чи може історія 2000-річної давнини бути цікавою й актуальною сьогодні? Ці та інші питання обговорювали 25 грудня 2016 року, коли у Відкритому Православному Університеті Святої Софії-Премудрості започаткували святкування Open Christmas, та 7 січня 2017 року, коли святкували Наше Різдво.

Видання буде цікавим усім, хто згідно рішення української державної влади отримав додатковий вихідний 25 грудня та намагається розібратися у сенсах новорічно-різдвяного циклу
свят.

Архімандрит Кирило (Говорун) - "Українська публічна теологія", 2017

Збірка містить тексти архімандрита Кирила Говоруна, присвячені актуальним проблемам розвитку українського суспільства після Революції гідності. Тексти окреслюють контур «української публічної теології» як дисципліни, що поєднує у собі традиційне християнське богослов’я, релігієзнавство, соціологію релігії, політологію та філософію.

Михайло Черенков - "Відкритий протестантизм", 2017

У зв’язку з п’ятисотлітнім ювілеєм Реформації тема протестантизму стала знову актуальною. І якщо уважніше придивитися до протестантизму в усій його різноманітності, можна побачити в ньому нові образи християнства, нові тренди розвитку. Відкрити протестантизм – значить відмовитися від стереотипів, піддати свої упередження перевірці, зрозуміти цей феномен у його власній логіці, а також поставити собі кілька важливих запитань. Міркування на цю тему подано в короткій серії нарисів, що можуть бути корисними як вступні тези, які відкривають дискусію і залишають її принципово відкритою.

Протоієрей Георгій Коваленко - "Великий Піст та Страсний Тиждень: одвічні сенси і сучасні форми", 2017

Це видання започатковує публікацію лекцій Відкритого Православного Університету Святої Софії-Премудрості. В перший випуск увійшли лекції, прочитані на початку і в кінці Великого посту 2016 року протоієреєм Георгієм Коваленком, ректором Університету.

Протоієрей Андрій Дудченко - "Молитовник православного вірянина", 2017

Серед вірян УПЦ існує великий попит на молитовник українською мовою. Незважаючи на те, що можна знайти велику кількість молитовників українською на парафіях УПЦ КП, УАПЦ та УГКЦ, віряни УПЦ побоюються ними користуватися через те, що ті видання не мають благословення церковної влади УПЦ, або такої, що є визнаною з боку УПЦ.

Видання молитовника українською за підтримки УПЦ в Канаді (в юрисдикції Константинопольського Патріархату), сподіваємося, буде прийнято відкритими до діалогу християнами з усіх українських православних юрисдикцій.

"Документи Святого і Великого Собору Православної Церкви", 2016

Видання є збіркою документів Святого і Великого Собору Православної Церкви (Крит, 2016), що були перекладені українською мовою на замовлення Відкритого Православного Університету Святої Софії-Премудрості фахівцями редакції видавництва «Дух і Літера». Переклад не є офіційним, видання не є конфесійним. Призначене для богословів, релігієзнавців, істориків, студентів духовних і світських навчальних закладів, духовенства і вірних різних конфесій, хто ідентифікує себе з Православ’ям та цікавиться православним християнством. Видання започатковує серію «Бібліотека Відкритого Православ’я».

Протоієрей Богдан Огульчанський - "Словник Нового Завіту", 2016

Уперше в Україні запропоновано словникцерковнослов’янської та української лексики Нового Завіту. На основі відомих українських перекладів Святого Письма Словник представляє відповідники до найважливіших слів церковнослов’янської лексики Нового Завіту. Словник містить близько 1000 ключових слів та слововиразів з відповідними цитатами зі Св. Письма, а також скорочений церковнослов’янсько-грецько-український словник богословської термінології Нового Завіту. Сподіваємося, що Словник буде корисним для глибшого розуміння Святого Письма, посприяє використанню, поширенню та розвитку української богословської термінології. Розрахований на широку християнську спільноту.

 

Протоієрей Георгій Коваленко - "Біблійні історії для дітей", 2016

Книжка протоієрея Георгія Коваленка, відомого філософа та блогера, неймовірно красива збірка ілюстрованих дитячих оповідань. Передусім вона орієнтована на молодше покоління. Книжка містить 33 історії зі Старого та Нового Заповітів від створення світу до Воскресіння Христового. Вона висвітлює не всі тези класичної Біблії, а лише ті, які є найзрозумілішими для дітей. Автор уникав тих біблійних сюжетів, які є складними та неоднозначними для сприйняття дітьми. Ця книжка важлива тому, що питання, які порушено в цих історіях, насамперед стосуються життєвих цінностей», — уважає директорка видавництва #книголав Світлана Павелецька. — І, якщо ми хочемо створити нову країну і зробити все, щоб наші діти жили інакше, то перш за все, ми маємо закласти в них ціннісну основу. Незважаючи на ваше ставлення до релігії, ця книга саме про те, що ми маємо цінувати один в одному, і які цінності повинні допомогати нам розвиватись.

Нікітенко Надія - "Мозаїки Софії Київської", 2016

Книжка знайомить читача з грандіозним ансамблем славетних мозаїк Софії Київської – найдавнішого християнського храму, спорудженого на початку ХІ ст., що повністю зберігся на східнослов’янських теренах. Цікава і яскрава розповідь про мозаїки побудована на результатах новітніх студій авторки – відомої дослідниці Софії Київської. Читач порине у дивовижний і таємничий світ мозаїк, дізнається про духовно-символічний та церковно-історичний зміст сюжетів, їх зв’язок з київською дійсністю початку ХІ ст.

Видання багато ілюстроване й розраховане на широке читацьке коло.