Лектори

США

Архімандрит Кирил (Говорун)

Архімандрит, доктор філософії, кандидат богослов’я, старший викладач Стокгольмської школи теології, професор університету Лойола-Мерімаунт, у минулому – науковий співпрацівник Йєльського та Колумбійського університетів (США). З 2007 по 2009 рокі обіймав посаду “міністра закордонних справ” Української православної церкви.

США

Хосе Казанова

Один з найвідоміших сучасних соціологів релігії, професор факультету соціології Джорджтаунського університету, автор численних праць про релігію і глобалізацію, міграції і релігійний плюралізм, транснаціональні релігії, роль релігії в політичному та громадському житті тощо. Хосе Казанова підтримує тісні контакти з Українським католицьким університетом, де не раз виступав із лекціями та брав участь у конференціях.

Україна

Ірина преловська

Історик, історик Церкви, джерелознавець, археограф, музеєзнавець, доктор історичних наук, старший науковий співробітник Інституту української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського НАН України, доктор церковно-історичних наук, професор кафедри церковно-історичних і практичних дисциплін Київської православної богословської академії, викладач курсу «Історія Української Православної Церкви».

Франція

Антуан аржаковський

Французький історик та богослов, професор, доктор історичних наук. Директор з наукових досліджень Коледжу Бернардинів (Париж). У 2004-2011 роках – директор Інституту екуменічних студій Українського католицького університету. Автор праць щодо Православ’я та православно-католицького діалогу.

США

диякон Микола Денисенко

Доцент факультету Теологічних наук і директором Екуменічного інституту Хафінгтона в університеті Лойола Мерімаунт (Loyola Marymount University) в Лос-Анджелесі. Спеціалізується на літургійному богослов’ї і православному християнстві.

Україна

Андрій Баумейстер

Доктор філософських наук, професор кафедри теоретичної і практичної філософії філософського факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Автор курсу «Філософія Фоми Аквінського в контексті епохи» для Відкритого православного університету
 
Росія

Сергій Чапнін

з 1998 по 2001 — головний редактор першого православного інтернет-журналу «Соборность». З 2001 по 2015 – відповідальний редактор офіційних церковних видань  (“Московский церковый вестник” и “Журнал Московской Патриархии”). З жовтня 2016 року — співробітник науково-дослідницького проекту «Конфликты в постсекулярном обществе» (Інсбруцький університет, Австрія). Докторант богословського факультету Вільного університету Амстердама. Автор публікацій в християнських і світських ЗМІ з державно-церковних відносин, public theology в сучасному християнському мистецтві.

Афон

ієромонах Хризостом калівіт

Афоніт, насельник Свято-Пантелеймонового скита (поблизу монастиря Кутлумуш).

Афон

ієромонах Хризостом Кутлумуський

Керівник монастиря Кутлумуш, представник ігумена, секретар і відповідальний за видавничий напрям діяльності монастиря. Філолог, доктор богослов’я. Його книги та статті про історію чернецтва та православне духовне життя видані грецькою та англійською мовами.

Україна

Протоієрей георгій коваленко

Український священнослужитель, блогер, громадський діяч, ректор Відкритого Православного Університету Святої Софії-Премудрості, фундатор і шеф-редактор інтернет-порталу «Православіє в Україні». У минулому – голова Синодального інформаційно-просвітницького відділу УПЦ, прес-секретар Предстоятеля УПЦ, головний редактор офіційних сайтів УПЦ.

Україна

Неля Куковальська

Український музейник, генеральний директор Національного заповідника «Софія Київська», заслужений працівник культури України, голова музейно-експертної ради ВУАМ, дійсний член Української академії архітектури, член головної ради Українського товариства охорони пам’яток історії та культури.

Україна

Митрополит Олександр (драбинко)

Український церковний діяч, архієрей Православної Церкви України, митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський. У минулому — референт і секретар митрополита Київського і всієї України Володимира. Автор праць на тему розколу в українському православ’ї та автокефалії.

Україна

Протоієрей Андрій Дудченко

Православний священик, член наукової ради Відкритого Православного Університету, богослов, публіцист, редактор інтернет-журналу “Київська Русь”. Автор декількох книг про православне богослужіння та багатьох статей на літургійні і пастирські теми. Досліджує теологію протопресвітера Олександра Шмемана. Слухач магістерської програми “Соціально-політична етика та теологія” у Центрі дослідження релігії НПУ ім. М.П. Драгоманова.

Україна

протоієрей Богдан Огульчанський

Православний священик. За першою освітою – астрофізик, кандидат фізико-математичних наук. З початку 2000-х – один із засновників Всеукраїнського Православного педагогічного товариства, викладач богословських та педагогічних курсів. Автор ряду підручників для дітей з «Християнської етики в українській культурі». Українська релігійна термінологія та її унормування – один з останніх актуальних інтересів. Священницьке служіння поєднує з педагогічною, громадською, публіцистичною діяльністю.

Україна

отець Войчех Суровка

Священик із Домініканського Ордену, директор Інституту св. Томи Аквінського у Києві.

Україна

Михайло Черенков

Український релігієзнавець, релігійний та громадський діяч. Доктор філософських наук, професор. Віце-президент міжнародної християнської організації “Місія Євразія” 

Україна

Віталій Хромець

Кандидат філософських наук, релігієзнавець, доцент кафедри культурології НПУ ім. М.П. Драгоманова, голова дослідницької групи з релігійної освіти Центру дослідження релігії НПУ ім. М.П. Драгоманова; директор Несторівського центру

Україна

Людмила Филипович

Релігієзнавець, доктор філософських наук, професор, зав. відділом історії релігії і практичного релігієзнавства Інституту філософії імені Г.С.Сковороди НАН України, викладач релігієзнавства в різних університетах України, експерт з державно-церковних та міжконфесійних відносин, віце-президент Української асоціації релігієзнавців.

Україна

Андрій Юраш

Український релігієзнавець, політолог, експерт з питань державно-церковних взаємин, соціології та географії релігії, східної християнської традиції, державної етнополітики, прав національних меншин; доцент Львівського національного університету імені Івана Франка та Національного педагогічного університету імені Михайла Драгоманова, директор департаменту у справах релігій та національностей Міністерства культури України.

Україна

Олена Богдан

Доцент кафедри соціології Національного університету «Києво-Могилянська академія», зокрема викладач курсів «Соціологія релігії», «Релігія та глобалізація»; автор книги «Що варто знати про соціологію та соціальні дослідження? Посібник-довідник для громадських активістів та всіх зацікавлених» (видавництво «Дух і Літера», 2015). Має значний міжнародний досвід суспільствознавчих досліджень, зокрема в Оксфордському університеті (2001-2002), Лондонській школі економіки й політичних наук (2002), Торонтському університеті (2004-2005), Стенфордському університеті (2010). Окрім питань соціології релігії до царини її фахових зацікавлень належать дослідження питань демократизації, позитивного потенціалу особистості та щастя.

Україна

В’ячеслав Горшков

Член наукової ради Відкритого православного університету, методист Всеукраїнського громадського християнсько-просвітницького благодійного фонду «Відкрита Біблія».

Україна

Микола Симчич

Автор курсу «Філософія в Києво-Могилянській Академії XVII-XVIIIстоліть», сучасний український філософ, кандидат філософських наук. У центрі досліджень — філософія Києво-Могилянської академія. 

Україна

Тарас Курилець

Ліцензований магістр з богослов’я за спеціалізацією в екуменічному богослов’ї, координатор дистанційної магістерської програми Інституту екуменічних студій Українського католицького університету.

 
Україна

Роман Соловій

Український історик та богослов, доктор філософських наук зі спеціальності “богослов’я”, кандидат історичних наук, керівник Ресурсно-дослідницького центру Євро-Азіатської акредитаційної асоціації, провідний науковий співробітник відділу організації наукових досліджень Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, професор кафедри богослов’я та релігієзнавства НПУ імені М.П.Драгоманова.

Україна

олександр Філоненко

Відомий в Україні та за її межами богослов, викладач, філософ, громадський діяч, доктор філософських наук, доцент кафедри теорії культури і філософії науки філософського факультету Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна. Як дослідник присвятив свою наукову діяльність богослов’ю Антонія Сурозького.

Іспанія

Рафаєль Альвіра

Іспанський філософ, почесний професор Університету Наварри. 

Україна

Костянтин Сігов

Український філософ і громадський діяч, директор Центру Європейських гуманітарних досліджень Національного університету «Києво-Могилянська академія» та науково-видавничого об’єднання «Дух і Літера», головний редактор часопису «Дух і Літера».

Німеччина

Томас Бремер

Професор екуменічного богослов’я, східноцерковних студій та досліджень миру у Мюнстерському університеті (Німеччина). До його сфери інтересів входить історія православ’я в Росії та на Балканах, вплив релігії на політичні процеси та теорія екуменічних процесів. Організатор німецького-українського студентського семінару, в рамках якого у травні 2018 р. було представлено український переклад його книги «Церква та імперія. Нарис історії російського православ’я». Томас Бремер був лектором Київського літнього богословського інституту. 

Велика Британія

Девід Вілкінсон

Директор коледжу Сент-Джонс і професор кафедри теології і релігії в університеті Дарема (Англія). Сфера наукових інтересів – дослідження теоретичної астрофізики, де Вілкінсон здобув ступінь доктора з вивчення формування зірок і хімічної еволюції галактик. Він є членом Королівського астрономічного товариства, одночасно має докторську ступінь у галузі систематичної теології.