Порозуміння в Бахмуті: підсумки зустрічі

16 жовтня у місті Бахмут (Донецька область) відбулася зустріч у Горлівському інституті іноземних мов з командою проєкту «Порозуміння. Релігійні спільноти  і подолання поляризації українського суспільства».

Модератором та організатором зустрічі став Олег Романенко, а спікерами зустрічі виступили: 

  • священик Георгій Коваленко (Відкритий православний університет Святої Софії Премудрості, Православна церква України) 
  • священик Богдан Огульчанський (Відкритий православний університет Святої Софії Премудрості, Православна церква України)
  • священик Сергій Судак (настоятель храму Св.Вмч.Феодора Стратилата в м.Бахмуті , Православна церква України)  
  • священик Марка (монастир отців-василіян Серця Христового, с. Званівка Бахмутський район Донецької області), 
  • пастор церкви євангельських християн-баптистів Лещенко Ю.І

Всім була надана можливість висловити свою думку щодо пропонованих до обговорення «Тез до справедливого миру» та Концепції  участі Церков і релігійних організацій у миробудуванні «Україна – наш спільний дім» і дискусія часом не було простою.

Активну участь в обговоренні документів взяли представники громадських організацій м. Бахмута, студенти Горлівського інституту іноземних мов та Приватного вищого навчального закладу «Донецький університет економіки та права».

Своїми враженнями про подію поділився Олег Романенко:

Завдяки даному проекту всіма учасниками були здобуті надзвичайно важливі знання, нові знайомства та чудові навики, які стануть вагомим внеском для започаткування процесу миробудування. Ми усвідомлюємо, що для багатьох зараз навіть згадка про примирення є неприйнятною, але це початок складного  шляху, який є ані легким, ані коротким. 

Але мир можливий, і ця можливість  починається  з маленьких кроків. (Горан Божичевич «Розбудова діалогу»).

Ще раз висловлюю щиру вдячність всім  учасникам заходу, висловлюю надію на майбутню співпрацю та щиро бажаю творчих здобутків!

Дякуємо учасникам та організаторам події за чудовий прийом, гостинність, комфортні умови проведення заходу! А учасникам зустрічі — за активність та відкритість до процесів миробудування!

Подія відбулася в рамках проєкту «Порозуміння. Релігійні спільноти і подолання поляризації українського суспільства». Проєкт «Порозуміння. Релігійні спільноти і подолання поляризації українського суспільства» реалізується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини через IFA (Інститут зовнішніх відносин) у програмі фінансування ZIVIK. У організації беруть участь об‘єднання «Європа без кордонів», Відкритий православний університет Святої Софії-Премудрості, видавництво «Дух і Літера», Нова бібліотека Софії. 

Projekt «Religiöse Gemeinden und die Überwindung der gesellschaftlichen Polaritäten in der Ukraine» unterstützt aus Mitteln des Auswärtigen Amtes durch das IFA (Institut für Auslandsbeziehungen e.V.) im Förderprogramm ZIVIK.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *