«Порозуміння» у Слов’янську: як це було?

В рамках проєкту «Порозуміння. Релігійні спільноти та подалання поляризації українського суспльства» 15 жовтня 2021 року в м. Слов’янську відбулася зустріч представників місцевих релігійних спільнот та громадських активістів. За день було проведено дві зустрічі: з 11 до 14 години та з 15 до 18 години. У зустрічах брала участь межконфесійна група представників проєкту «Порозуміння», зокрема священик Георгій Коваленко (ректор Відкритого православного університету) та священик Богдан Огульчанський (вчений секретар Відкритого православного університету, настоятель Преображенської парафії ПЦУ), а також представники релігійних та громадських організацій міста.

Під час зустрічі учасники обговорили Стратегію участі Церков та релігійних організацій у миробудуванні «Україна — наш спільни дім», а також документи, які розробляються робочими групами проєкту «Порозуміння»: «Тези до сталого миру», «Глосарій: від конфлікту до миру», «Практичне керівництво по миротворенню в повсякденній професійній діяльності представників Церков і релігійних організацій».

Мета зустрічей:

  • Сприяти популяризація Стратегії участі Церков та релігійних організації у миробудуванні «Україна — наш спільний дім», як ключового миротворчого документа, погодженого більшістю конфесій та релігій України. 
  • Долучити регіональну спільноту до обговорення «Тез до сталого миру» та «Глосарія: від конфлікту до миру». 
  • Сприяти рефлексії серед представників церков та релігійних організацій щодо їх ролі у процесах розбудови миру та можливостей співпраці зі світськими організаціями громадянського суспільства. 
  • Зібрати пропозиції до написання «Практичного керівництва по миротворенню в повсякденній професійній діяльності представників Церков і релігійних організацій».
  • Сприяти налагодженню співпраці представників релігійних організацій з представниками громадських організацій, які займаються миротворчою діяльністю.

Своїм відгуком про зустріч поділилася Олена Ромашка, організаторка події у Слов’янську:

Дякуємо за плідну та конструктивну  дискусію учасникам, що змогли прийти на подію або приєднатись через Zoom. Зустріч була жвавою та відкритою, кожен учасник отримав можливість висловити свою думку, бути почутим та відчути власну цінність і прийняття оточуючими та право на індивідуальність у спільноті. Певно в таких діалогах і будується порозуміння, тож є надія, що насіння таких зустрічей засівається в благодатний грунт громадської відповідальності та дасть нові потужні сходи, що приведуть до нових конструктивних взаємовідносин у соціумі, де пануватимуть мир та злагода.

Подія відбулася в рамках проєкту «Порозуміння. Релігійні спільноти і подолання поляризації українського суспільства». Проєкт «Порозуміння. Релігійні спільноти і подолання поляризації українського суспільства» реалізується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини через IFA (Інститут зовнішніх відносин) у програмі фінансування ZIVIK. У організації беруть участь об‘єднання «Європа без кордонів», Відкритий православний університет Святої Софії-Премудрості, видавництво «Дух і Літера», Нова бібліотека Софії. 

Projekt «Religiöse Gemeinden und die Überwindung der gesellschaftlichen Polaritäten in der Ukraine» unterstützt aus Mitteln des Auswärtigen Amtes durch das IFA (Institut für Auslandsbeziehungen e.V.) im Förderprogramm ZIVIK.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *