Фасилітовані дискусії для учасників проєкту «Порозуміння»: як це було?

Обговорення та діалоги, які відбувалися під час вебінарів, виявили деякі розбіжності у поглядах учасників на природу конфліктів та шляхи досягнення сталого миру в Україні. Тому у липні 2021 проєкт «Порозуміння. Релігійні спільноти і подолання поляризації українського суспільства» розпочав низку фасилітованих дискусій, які можна коротко описати такими ключовими питаннями:  

  • Що відбувається в Україні (Як ми це бачимо)?
  • Чому це відбувається?
  • Що має відбуватися?
  • Що треба для цього робити?

Фасилітовані дискусії проходили у сталій незмінній групі учасників, які обговорили запитання та власні відповіді. У групах були присутні представники різних релігійних спільнот та регіонів України. 

Під час першої зустрічі учасники сформулювали таймлайн подій, що відбулися після 2014-го року та є важливими для України та для Церков зокрема. Далі було запропоновано розподілити ці події на групи відносно того, чи є ці події обєднуючими \ розєднуючими чи нейтральними для українського суспільства. 

Учасники моделювали можливі варіанти розвитку подій та обговорювали те, які конкретні дії можуть зробити представники релігійних організацій (в межах проєкту або за межами його діяльності), щоб наблизити позитивні сценарії розвитку подій до реальності.

Дискусії відбувалися за допомогою фасилітаторки — Тетяни Калениченко, національного радника з питань миробудування в Україні за ініціативи «Мирні зміни», координаторки проекту та фасилітаторки проекту «Діалог у дії». У ролі модератора також виступив Тарас Дятлик — голова правління ГО «Євангельська акредитаційна теологічна асоціація», член Міжнародної ради з євангельської богословської освіти в рамках Всесвітнього євангельського альянсу, член наглядової асоціації «Богослови без кордонів», регіональний директор United World Mission у Східній Європі та Центральній Азії в галузі розвитку богословських освітніх систем.

Результати обговорення допомогли команді проекту скорегувати цілі та плани на майбутнє та чіткіше сформулювати ідеї, що в результаті було включено до документів проекту — Глосарію та «Тез до справедливого миру в Україні».

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *