У Києві відбулася зустріч експертної ради з метою обговоення документів проєкту «Порозуміння»

6-го вересня у Києві в рамках проєкту  Порозуміння. Релігійні спільноти і подолання поляризації суспільства відбулася зустріч, де було обговорено документ «Тези до справедливого миру в Україні».

«Тези до справедливого миру в Україні» — концептуальний документ, який формується у співпраці представників різних релігійних спільнот, громадських організацій тощо, які представляють різноманітність позицій, цінностей, світобачень, що присутні в українському соціумі. Мета документу — запропонувати основні концептуальні принципи руху до справедливого миру в Україні, з урахуванням ситуації на територіях, що перебувають в окупації та в зоні збройного конфлікту. Над розробкою документу працює команда авторів на чолі зі священиком Богданом Огульчанським, вченим секретарем Відкритого православного університету, настоятелем Преображенської парафії ПЦУ. 

Важливим принципом «Тез», на думку ініціаторів проєкту, має бути досяжність позначених у документі бажаних цілей (результатів) та пропозиція ефективних шляхів їх досягнення.

Також під час події було презентовано Глосарій. Це документ, що міститиме актуальну інформацію стосовно комплексних процесів миротворення, попередження та врегулювання конфліктів, а також пропонуватиме актуальні визначення наявних термінів та визначень з питань миробудівництва у релігійній сфері. Глосарій допоможе представникам різних релігійних та громадських організацій ознайомитися з визначеннями та документами, які сформульовано з боку міжнародних та гуманітарних організацій, таких як ООН, ОБСЄ, РЄ тощо. Документ вперше об’єднав ключові миротворчі терміни та їх тлумачення. Розробка документу відбувалася робочою групою під керівництвом Юлії Тищенко, співзасновниці Національної платформи “Діалог про мир та безпечну реінтеграцію”.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *