Як Інший стає Ворогом? Майстер-клас Ірени Голуби, присвячений темі, відбудеться 13 вересня


Динаміка і феномени дискусій, що поширюють жорстокість.
Що може миротворець?Під час великих соціальних потрясінь, що супроводжуються людськими жертвами і стражданнями, в людях виникає і розвивається жорстокість, яку вони несуть в світ і ніби заражають тих, хто навколо. У такі часи багато людей емоційно на війні. «Хто не з нами, той проти нас». Миротворців, як правило, підозрюють в зраді.
Ворожість, нетерпимість, жорстокість проявляється і розповсюджується через розмови, дискусії, які ми називатимемо «дискусією, що поширює жорстокість». Дивно, але динаміка цих словесних сутичок не залежить від теми: вона одна і та ж для сімейних суперечок і політичних дискусій. Що можуть зробити люди, аби не скотитися до бійки і зупинити інших?
Під час майстер-класу ми поговоримо про динаміку і феномени дискусії, що поширює жорстокість, про методику зниження емоційної напруги та інші способи зупинити ескалацію нетерпимості, почати пошук взаєморозуміння. Ми будемо говорити про роботу в точці болю, про знаходження нейтральної мови, про роботу з прийняттям відмінностей і знаходження спільного. У практичній частині учасники апробують деякі техніки роботи в конфлікті, народжені у практиці психотерапевтичної роботи.

Про тренера майстер-класу:
Ірена Голуба, психолог (МДУ), гештальттерапевт, супервізор. 33 роки практики в консультуванні, індивідуальній і парній психотерапії, супервізії. Екс-президент Латвійського Товариства Психотерапевтів та Латвійської Асоціації гештальттерапії. Волонтер. З 24-го лютого 2014-го року читала лекції, проводила тренінги та супервізії для українських колег з “психологічної допомоги Майдану” та інших волонтерських організацій, організовувала супервізійну і реабілітаційну підтримку для українських колег в Латвії. Досвід фасилітації конфліктів між колегами різних політичних поглядів і конфліктів, що виникали у волонтерських організаціях.

Подія відбудеться 13 вересня о 19:30.
Вхід вільний. Реєстрація для учасників за посиланням: https://forms.gle/ZvQX2bHYjCTpnN3P8

Проект «Порозуміння. Релігійні спільноти і подолання поляризації українського суспільства» реалізується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини через IFA (Інститут зовнішніх відносин) у програмі фінансування ZIVIK. У організації вебінару беруть участь також об‘єднання «Європа без кордонів», Відкритий православний університет Святої Софії-Премудрості, видавництво «Дух і Літера», Нова бібліотека Софії. Projekt «Religiöse Gemeinden und die Überwindung der gesellschaftlichen Polaritäten in der Ukraine» unterstützt aus Mitteln des Auswärtigen Amtes durch das IFA (Institut für Auslandsbeziehungen e.V.) im Förderprogramm ZIVIK. 

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *