Відкрито набір на участь у міжнародній «Школі розбудови миру»

Проєкт «Порозуміння» запрошує молодих представників релігійних спільнот, віруючих та служителів, а також представників громадянського суспільства взяти участь у міжнародній «Школі розбудови миру». Навчання в Школі буде здійснюватися у формі трьох офлайн навчально-практичних семінарів у мальовничому куточку біля Києва: 11-14 серпня, 6-9 жовтня, 8-11 грудня 2021 року. Мова навчання — українська.

Мета «Школи розбудови миру»: підвищити компетенцію учасників в питаннях миру і миротворчості, допомогти їм розуміти потреби та цінності один одного та налагоджувати співпрацю, допомогти учасникам отримати навички ведення діалогу, заснованого на взаємній повазі. 

Програма Школи включає лекції з миробудування, практичне засвоєння методик трансформації конфлікту, дискусії щодо питань, які розділяють українське суспільство та обговорення напрацювань проєкту. Очікується, що після завершення Школи учасники зможуть сформувати власне бачення наступних тем:

• взаємодоповнюваності «соціальної» та «національної» ідей,
• етичних і політичних цінностей,
• різноманітності як можливості і ресурсу для розвитку країни,
• людської гідності як цінності, загальної для всіх груп населення.

Під час Школи ми також плануємо обговорювати наступні питання: початок та чинники дезінтеграційних процесів в Україні та зворотні процеси, які можуть сприяти її інтеграції; що можна та що потрібно робити сьогодні для інтеграції країни та реінтеграції її тимчасово окупованих територій, та яка роль у цих процесах представників релігійних спільнот, віруючих та служителів. Проживання і харчування надається за рахунок «Школи розбудови миру». Транспортні витрати будуть компенсовані згідно квитків (автобус, купе, інтерсіті 2-й клас).

Для участі необхідно до 5 серпня заповнити анкету за посиланнямhttps://forms.gle/syBd8bL4sVQtvqF28! Учасники реєструються не на одну з сесій, а на навчання протягом всіх трьох сесій «Школи розбудови миру». Відповіді щодо можливості участі у Школі будуть надіслані 7 серпня. Всім, хто успішно завершить навчання, буде виданий відповідний Сертифікат від організацій-учасниць проекту: 
ГО Німецько-українсько-білоруське товариство «Європа без кордонів» (Віттен), ГО «Східноєвропейський інститут теології»,  ГО «Відкритий Православний Університет Святої Софії-Премудрості», ГО «Науково-видавниче об’єднання “Дух і літера”».

«Школа розбудови миру» відбувається в рамках проєкту «Порозуміння: релігійні спільноти і подолання поляризації українського суспільства». Головна мета проєкту – сприяти розкриттю миротворчого потенціалу українських релігійних спільнот у співпраці з громадськістю заради подолання поляризації суспільства, а також зміцнення ролі релігійних спільнот у створенні передумов для культури миру і діалогу через:
• ствердження цінностей терпимості, емпатії, поваги до точки зору опонента;
• формування уявлення про суспільне та культурне різноманіття як шанс та джерело для розвитку країни;
• розуміння стереотипів та механізму формування упереджень або розвиток критичного мислення
• рефлексію про гідність людини, як цінность, загальної для всіх груп населення;
• організацію систематичної взаємодії між церквами і миротворчими ініціативами громадянського суспільства.На першому етапі проект вже зібрав представників громадського сектору, різних християнських конфесій та юрисдикцій, богословів, філософів, релігієзнавців. З матеріалами проєкту «Порозуміння» можна ознайомитися на сайті: https://oou.org.ua/peacebuilding/.

Проєкт «Порозуміння. Релігійні спільноти і подолання поляризації українського суспільства» реалізується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини через IFA (Інститут зовнішніх відносин) у програмі фінансування ZIVIK. 

Projekt «Religiöse Gemeinden und die Überwindung der gesellschaftlichen Polaritäten in der Ukraine» unterstützt aus Mitteln des Auswärtigen Amtes durch das IFA (Institut für Auslandsbeziehungen e.V.) im Förderprogramm ZIVIK. 

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *