Відбулася перша офлайн зустріч учасників та партнерів проекту «Порозуміння»

У понеділок, 7 червня, відбулася перша «жива» зустріч учасників та партнерів проекту «Порозуміння». Місцем зібрання стало козацьке селище посеред Києва — «Мамаєва Слобода», де у атмосфері традиційного українського побуту учасники змогли обговорити ті етапи проекту, що вже були пройдені, а також конкретизувати майбутні плани.

Зустріч почалася з екскурсії, де окрему увагу було приділено знайомству зі Ставропігійною козацькою церквою Покрови Пресвятої Богородиці. 

Під час першої частини заходу, учасники мали можливість ближче познайомитися один з одним та відповісти на питання «Чому я в проекті». 

Після завершення кола знайомства, отець Георгій Коваленко — ректор Відкритого Православного Університету, детально розповів про те, які кроки у напрямку подолання поляризації українського суспільства було вже зроблено представниками релігійних спільнот у межах проекту, а також окреслив план дій на найближчий час.

Отець Богдан Огульчанський — вчений секретар Відкритого православного університету та настоятель Преображенської парафії ПЦУ, розповів учасникам зустрічі про план дій та концепцію створення документу «Тези до справедливого миру». 

Алла Вайсбанд — голова німецько-білорусько-українського об’єднання «Європа без кордонів» поділилася своїм баченням того, як у межах проекту «Порозуміння» може відбутися дослідження, що включатиме глибинні інтерв’ю з учасниками проекту та представниками регіонального світу, а також дасть можливість помітити та зрозуміти чому ми бачимо по-різному одні речі.

Живе спілкування серед учасників також дало можливість ефективно обговорити ключові майбутні активності проекту, зокрема створення документів присвячених темі миробудування, проведення регіональних зустрічей та Школи розбудови миру. Наприкінці зустрічі було сформовано календар активностей та заплановано наступні кроки. 

Проект «Порозуміння. Релігійні спільноти і подолання поляризації українського суспільства» реалізується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини через IFA (Інститут зовнішніх відносин) у програмі фінансування ZIVIK. У організації вебінару беруть участь також об‘єднання «Європа без кордонів», Відкритий православний університет Святої Софії-Премудрості, видавництво «Дух і Літера», Національна платформа «Діалог про мир і безпечну реінтеграцію», Нова бібліотека Софії, Інститут екуменічних студій УКУ. 

Projekt «Religiöse Gemeinden und die Überwindung der gesellschaftlichen Polaritäten in der Ukraine» unterstützt aus Mitteln des Auswärtigen Amtes durch das IFA (Institut für Auslandsbeziehungen e.V.) im Förderprogramm ZIVIK.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *