ВПУ рекомендує: події та новини від наших партнерів (постійно оновлюється)

До 10 березня: продовжено подачу заявок на Міжнародну конференцію в УКУ

Інститут релігії та суспільства Українського католицького університету продовжив термін подачі заявок на щорічну Міжнародну науково-практичну конференцію молодих науковців до 10 березня 2020 року. Тема цьогорічного заходу: «Геополітика та Церква: місце України на глобальній релігійній мапі світу».

Як зазначають організатори, Україна знаходиться на перетині різних культур та цивілізацій. Українське православ’я стало центром обговорень всього православного світу. Ми маємо найбільшу Східну Католицьку Церкву у світі. Українські об’єднання баптистів є чи не найбільшими на континенті. Чи можемо ми говорити про належність України винятково до однієї з типів конфесійних макроугрупувань? Яке місце України на світовій релігійній мапі? Які впливи українські Церкви мають на свої конфесійні традиції та яку користь це може принести українському суспільству?

До участі в обговоренні запрошуються студенти та молоді науковці.

Конференція проходитиме 27-28 березня 2020 року у Львові. За запитаннями звертайтеся до Інституту релігії та суспільства — irs@ucu.edu.ua

У рамках заходу, спільно із партнерами ІРС, буде проведено короткий міжрелігійний воркшоп «Еспрессо» за участю представників юдаїзму, християнства та ісламу.

Для участі в конференції:

  1. Оформити заявку за вказаним посиланням — https://forms.gle/grPfK7thtkR1RtKT8
  2. Подати на e-mail оргкомітету irs@ucu.edu.ua електронний варіант матеріалів доповіді (тези або статтю).

Останній день подання матеріалів: 10 березня 2020 року

Вимоги до статей за лінком

За матеріалами сайту РІСУ

***

6 лютого 2020 —  «Дух і Літера» запрошує до дискусії про тотальну кризу «інстутиційної церкви»

Шановні друзі! Запрошуємо на презентацію книги Джошуа Серля «Богослов’я у постхристиянському світі за участю наступних учасників:

  • Джошуа Серль — автор і співавтор книжок, викладач богослов’я та філософії у Німеччині, Ірландії, Великій Британії та Україні.
  • Олексій Панич — філософ, перекладач, науковий співробітник НВО «Дух і Літера».
  • Юрій Чорноморець — доктор філософських наук, професор, релігієзнавець та філософ.

У книзі «Богослов’я у постхристиянському світі» Джошуа Серль висловлює погляд на те, як має змінитися християнський рух у постмодерну добу, коли так званий «християнський світ» вже безповоротно став надбанням минулого. Автор говорить про тотальну кризу «інстутиційної церкви» та пропонує новий вектор розвитку.

Організатори —  ГО «Дух і Літера» та книгарня «Є» запрошують до дискусії.

Місце проведення: Київ, книгарня «Є» (вул. М. Лисенка, 3)

Дата: четвер, 6 лютого 2020

Час: початок о 18:30

За матеріалами ФБ-сторінки події

***

5 лютого 2020 — презентація книги Ґорана Божичевіча «Розбудова діалогу»

ГО НВО «Дух і Літера», ініціатива «Діалог у дії» (Dialogue in Action) разом з Благодійним фондом Карітас Київ та Caritas Kyiv “Долаючи Розломи в Громадах” запрошують на презентацію книги Ґорана Божичевіча  «Розбудова діалогу. Вибрані приклади роботи з примирення в Хорватії» та дискусію за участю автора.

Темою цієї книги є огляд та аналіз тридцяти обраних проектів, акцій та ініціатив, спрямованих на примирення в Хорватії з літа 1991 року по 2016 р. Ці приклади пов’язані з наслідками Хорватської війни за незалежність 1991–1995 років, повоєнним відновленням, реінтеграцією територій, захистом прав цивільних жертв, справедливим судочинством, роботою з ветеранами, з минулим, пам’яттю тощо.

Книга запрошує замислитись над тим, чого Україна може навчитися в Хорватії в плані примирення.

Реєстрація для участі є обов’язковою.

Місце проведення: Київ, Інститут релігійних наук св. Томи Аквінського (вул. Деревлянська, 13), Велика зала (Аула магна) на першому поверсі

Дата: середа, 5 лютого 2020

Час: початок о 19:00

Більше на ФБ-сторінці події

***

4 лютого 2020 — науково-практична конференція «Гармонізація міжконфесійних та міжрелігійних відносин»

У програмі роботи конференції заплановано обговорення таких тем:

До Всесвітнього Тижня міжконфесійної гармонії відділення релігієзнавства Інституту філософії НАН України організовує науково-практичну конференцію «Гармонізація міжконфесійних та міжрелігійних відносин: стратегія та перспективи порозуміння в сучасній Україні».

1. Сучасна Україна як буттєва основа формування стратегій порозуміння: від суспільних проблем до релігійно-конфесійної взаємодії для їх вирішення
2. Міжінституційні, міжконфесійні, міжособистісні відносини як нагода співслужити Благу.
3. Каритативний вектор міжконфесійної взаємодії – нагодуй голодного, втіш розпачливого, прихисти бездомного, зігрій холодного, підтримай зневіреного – прості кроки до подолання хаосу і зла.
4. Адекватна тематика налагодження порозуміння: Бог, Людина, Україна
5. Доброчинність та співдія в ім’я примноження Любові та Надії.
6. Міжрелігійний та міжконфесійний діалог як шлях порозуміння до суспільної злагоди: мета, засоби, алгоритми, тематика, співрозмовники, прагнення порозуміння.
7. Виклики релігійним та конфесійним дискурсам в інформаційну добу за умови панування секуляризму – міжконфесійна співпраця задля збереження релігійних цінностей.
Місце проведення: Київ, вул. Трьохсвятительська 4, 4-й поверх, актова зала (410).

Дата: вівторок, 4 лютого 2020

Час: початок об 11:00

За матеріалами ФБ-сторінки події

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *