На Prometheus з’явилися лекції Георгія Коваленка та Ігоря Козловського. Реєструйтеся та дивіться онлайн

Освітня платформа Prometheus опублікувала лекції відомого релігієзнавця і письменника  Ігоря Козловського та ректора Відкритого православного університету Святої Софії-Премудрості, священника і філософа Георгія Коваленка. Вони в якості гостьових лекторів взяли участь у четвертому навчальному тижні курсу «Діалог та медіація: Шлях до порозуміння».

Цей курс спрямовано на пошук шляхів до діалогу та порозуміння, він також допомагає поглянути на примирення крізь мистецтво. Як саме подається конфлікт? На що варто звернути увагу? Які цікаві проєкти пропонують сучасні митці та активісти? — відповіді на ці питання знайдуть слухачі курсу.

Георгій Коваленко

«Наша тема — примирення… Напевно, найяскравіша проповідь (Господня — ред.) — нагірна проповідь , яку знають люди по всій землі. Там є фраза: «Блаженні миротворці, бо вони синами Божими назвуться». Миротворців Господь називає синами Божими. Ми знаємо, що саме Його називали Сином Божим. Напевно, це має свій сенс. Якщо ми говоримо, що миротворці — сини Божі, то в них мають бути, напевно, саме ті якості, які є у Сина Божого, у Христа.

Які це якості? Напевно, слово. Ми чуємо, що Бог є Слово, слово втілюється. Тобто вони можуть говорити про мир. З іншого боку, слово втілюється, стає плоттю (про це говорить євангеліст Іоанн), і це значить, що наші слова мають втілитися, мають бути дією. Наша миротворчість — це не просто розмова про мир, це реальні дії щодо досягнення миру».

Повністю лекції ректора ВПУ Георгія Коваленка, Ігоря Козловського, а також весь курс «Діалог та медіація: Шлях до порозуміння» дивіться, зареєструвавшися, на Prometheus.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *