Святкуємо Хрещення Русі-України разом!

28 липня, день Хрещення Русі-України, коли Церква звершує пам’ять рівноапостольного князя Володимира і собор Київських святих, святкуємо разом!

Урочистості розпочнуться святковою Літургією на площі перед Софією Київською (початок о 8.30). Після богослужіння – хресна хода на Володимирську гірку, де буде звершено молебень.

Продовжаться святкування на озері Йорданському, біля історичного русла річки Почайни, яке є живим свідченням тих подій, що відбулися понад 1000 років тому.

В програмі заходу, за словами о.Сергія Бережного, на вас чекають богослужіння в храмі Київських святих на березі озера, освячення вод озера, почайнінські купання та багато цікавого.

А також: лицарський турнір «Добриня» (лицарі від 3 до 99 років), тир «Влуч у дракона», школа з середньовічної слов’янської каліграфії та літописання «Почайна», традиційні слов’янські ігрища біля річки, школа малюнку «Тече річка».

Ви почуєте: правдиві бубни та дикі барабани, гурт «Буття» виконає народні драйвові співи та інших надзвичайних виконавців.

Ви дізнаєтеся відповіді на питання: чому християнське хрещення проходить у воді, як християнство приходило в інші країни та як зараз до цього ставляться їх мешканці, якою була історія річки Йордан (Ізраїль) до Христа, як втратили та відроджують Український Йордан.

Ви станете свідками: історичного бою лицаря Добрині зі Змієм у водах річки Почайни, вогняного шоу «Межі світів».

«Буде душевно, як завжди на Почайні», — написала у себе на ФБ-сторінці дослідниця історії Почайни Ганна Гончаренко.

Тож, запрошуємо усіх бажаючих, аби кожен зміг долучитися до свята і зануритися у води українського Йордану.

Коли: з 13:00 до 19.00.

Місце зустрічі: озеро Йорданське, біля витоку річки Почайни (зі сторони проспекту Степана Бандери, Йорданска, 1а).

За матеріалами ФБ-сторінки Ганни Гончаренко

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Почайна — Хрестителька Русі: розсекречення. Анабелла Моріна

Час спуститися з гори до води: на пресконференції про сакральні місця столиці закликали згадати, як хрестили киян у 988 році

На Почайні з’явився хрест: громада Києва захищає літописну річку від «закатування» в асфальт

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *