Практичний вимір пошуку примирення: досвід участі священика у таборі Фріденсгрунд

В рамках проєкту «Порозуміння. Релігійні спільноти і подолання поляризації українського суспільства», своїм свідченням про досвід участі у міжнародному проєкті, спрямованому на пошук примирення та консолідації за участі релігійних спільнот, поділився протоієрей Георгій Тарабан.

Спогади про участь у молодіжному таборі Фріденсгрунд 2000 (Німеччина)

Молодіжний табір Фріденсгрунд став моїм першим досвідом участі у міжнародному проєкті, спрямованому на пошук примирення та консолідації за участі релігійних спільнот. Табір відбувся у липні – серпні 2000 року протягом двох тижнів в місті Хільдесхайм у Німеччині. Учасниками табору були молоді християни з Німеччини, Росії, Білорусі, України, Румунії, Сербії, країн Прибалтики. Організаторами табору була католицька єпархія Хільдесхайм, але учасники належали до різних християнських конфесій (грекокатолики, православні, протестанти).

Учасники табору були згуртовані у малі групи за принципом мови спілкування (по дві особи від кожної мови) незалежно від країни та конфесії. Програма табору включала бесіди, тематичні зустрічі, екскурсії дискусії на різні теми життя християнських спільнот. Конфесії мали змогу звершувати богослужіння у спеціально облаштованому наметі, при цьому дотримувались відповідних канонічних норм та обмежень.

Програма передбачала не лише заходи у таборі, а й спільна робота з облаштування території занедбаних приміщень жіночого монастиря, що сприяло комунікації учасників у процесі робочої взаємодії. 70-літній архієпископ Джозеф Хомайер виконував фізичну роботу разом із усіма, що надзвичайно мотивувало молодь.

Особливе враження справила поїздка до колишнього концентраційного табору Берген Бельзен. Турбота про поховання колишніх в’язнів (різного національного походження, приналежності до різних конфесій) залишила глибокі почуття, стала свідченням дієвого прагнення німців до примирення та консолідації.

Досвід участі у роботі табору Фріденсгрунд 2000 стало імпульсом для створення аналогічних проектів в Україні (зокрема, у Херсонській єпархії, кліриком якої я був у той час). Так, були організовані табори для православної молоді, для молодіжних лідерів. У 2004 році за моєї участі було реалізовано міжконфесійний молодіжний табір (спільно із громадами лютеран Херсонщини та Аугсбургу, Німеччина).

Дізнатися більше про подію, описану у матеріалі, можна за посиланнями:

https://www.jugend-bistum-hildesheim.de/berichte/?fbclid=IwAR0Ez7mfAnYGO5tXhb3imsPsPAHPQxZdA3pJGO8gte0tXoOdAEtoK3YOVeA

https://www.jupa.bernward03.kommunity.net/taxonomy/term/30?page=1

https://www.jupa.bernward03.kommunity.net/Friedensgrund2000

Матеріал публікується в рамках проєкту «Порозуміння. Релігійні спільноти і подолання поляризації українського суспільства». Проект «Порозуміння. Релігійні спільноти і подолання поляризації українського суспільства» реалізується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини через IFA (Інститут зовнішніх відносин) у програмі фінансування ZIVIK.

Projekt «Religiöse Gemeinden und die Überwindung der gesellschaftlichen Polaritäten in der Ukraine» unterstützt aus Mitteln des Auswärtigen Amtes durch das IFA (Institut für Auslandsbeziehungen e.V.) im Förderprogramm ZIVIK.

2 думки про “Практичний вимір пошуку примирення: досвід участі священика у таборі Фріденсгрунд”

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *