Другий вебінар молодих богословів проєкту «Пошук спільного і обмін унікальним» пройшов під темою «Обмін дарами»

У рамках міжконфесійного молодіжного проєкту «Нова бібліотека Софії-Мудрості: пошук спільного і обмін унікальним» 8 квітня 2021 відбувся другий вебінар «Обмін дарами».

Студенти православної та греко-католицької духовних шкіл познайомили одне одного з богословами України та діаспори, які не належать до спільної спадщини, але були б цікавими представникам відмінних традицій.

Так, студенти Київської Трьохсвятительської духовної семінарії УГКЦ (команда “Σοφία”) представили персоналії та їхні найважливіші твори, які варті уваги та ознайомлення православних. Доповідачами були: Валентин Рубаха, Ярослав Кузишин, Богдан Магурський, Іван Гавриляк, Любомир Дмитришин. Науковий керівник — о. Роман Островський.

Про свою традицію розповіли і студенти Київської православної богословської академії ПЦУ: Володимир Галушка, Василь Нагірний, Іван Комар, Іван Дем‘яник, Олег Ткачук під керівництвом о. Павла Мельника.

Під час роботи вебінару модератор заходу Георгій Коваленко звернув увагу, що на гербі митрополита Варлаама Ясинського у символах місяця і зірок можна побачити «православний смайл».

«Знаєте, чим я запам’ятаю Варлаама Ясинського на все життя? Я тепер знаю, що смайлик винайшли не американці.  Ви бачите герб? Вам це нічого не нагадує? У нас є тепер  православний смайл ХVII ст.».

Він закликав студентів поширювати цю інформацію і популяризувати духовну спадщину, відшукуючи в ній нові сучасні сенси.

ТОПи для NewLib за результатами другого міжконфесійного студентського вебінару:

П’ять богословів, які найкраще презентують історію українського православ’я. Рекомендують студенти КПБА

ТОП греко-католицьких богословів, про яких варто знати православним

Про євхаристію та таїнства — головні православні книги, з якими варто познайомитися греко-католикам

Через подолання індивідуалізму — до спільного блага: вислови визначних українців про державу та церкву

Дата проведення третього вебінару:

– 22 квітня 2021

Тема: «У пошуках порозуміння і єдності. – Православні про єдність християн. – Греко-католики про єдність християн. – Головні книги щодо міжхристиянського діалогу. – Сучасні християнські блогери». Переглянути перший вебінар можна на YоuTube-каналі ВПУ.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *