Іще більше мудрості в інтернеті: відкрилася нова освітня платформа ETHOS

В інтернет-мережі з’явилися сайт та ФБ-сторінка філософської платформи ETHOS.

ETHOS – це нова освітня веб-платформа, яка об’єднує дослідно-просвітницькі проекти, в різний час ініційовані видавництвом “Дух і літера” і центром св. Климента “Спілкування та діалог культур”, а саме – Успенські читання, Київський літній богословський інститут, Діалог в дії, Дух і літера online.

Чому ЕТОС? Це грецьке слово спочатку означало “житло”, “місцеперебування”, потім “звичай”, “навчка”, “норов”, “характер”, а звідси вже виросла етична філософська думка – від Геракліта і Аристотеля до Сергія Кримського та Віктора Малахова. Учень цих київських мислителів і великого Сергія Аверинцева український філософ Костянтин Сігов позначає справу думки і життя своїх вчителів: “Софія як етос: етична відповідальність і зобов’язання, вкорінені в місцеперебування втіленої Премудрості”. Філософ Анатолій Ахутін визначає “етос” як “моральний лад людини”, як ту структуру душі, що активно протистоїть розладу, хаосу і байдужості.

Нинішні обставини з двох сторін, позитивної і негативної, надали нового змісту древньому звучанню “етики” як “етосу”: інформаційні технології, з одного боку, і вимушена ізоляція через пандемію, з іншого, спонукають і примушують нас створювати онлайн-“житла” як місця зустрічі і взаємозбагачення один одного натхненням і думкою. Ці платформи спілкування і освіти, бесід та дискусій покликані долати всі ізоляційно-ексклюзівістскі тенденції нашого часу, а замість них сіяти і розвивати спадщину видатних шукачів мудрості як моральності, як єдності думки і дії, знання і життя. Платформа ЕТОС – один з таких острівців.

Відкритий православний університет вітає друзів та колег із розширенням кола наукової, філософської та просвітницької діяльності. Та запрошує приєднуватися до спільноти інтелектуалів.

За матеріалами сайту ETHOS

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *