У Міжнародний день захисту клімату ректор Відкритого православного університету Георгій Коваленко взяв участь у вебінарі Інституту екуменічних студій, який було присвячено проблемам екології в часи пандемії.
«Говорив від створення світу і аж до постапокаліпсису, по дорозі запропонувавши «благословенну» переробку і утилізацію; про «екологічний» піст, що став реальністю в часи пандемії; про необхідність благословенної дії, що воскрешає довкілля, замість святої не-ділі; і на прохання організаторів цитував екологічну частину найсвіжішого документу Православної Церкви “За життя світу”».
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
о. Йоан Хриссавгіс. Православна Церква й соціальне вчення
«За життя світу» — опубліковано соціальну доктрину Православної Церкви
Голос віри в публічному просторі: розпочалося широке обговорення православної соціальної доктрини «За життя світу»
Під час виступу о. Георгій згадав роботу над створенням книги «Біблійні історії для дітей» та важливість словоформ, у які ми вкладаємо сенси в тому числі й розумного співіснування людини з довкіллям. А також біблійний образ Вогненної геєни, пекла — як образу заміського сміттєзвалища.
Повертаючись у сьогодення, в часи пандемії і говорячи про наше сприйняття цього явища, спікер зазначив, що пандемія розпочалася в піст. «Хтось це сприйняв як певну проблему. А мені здається, що це певна надія: продовжувати говорити про піст як біблійний спосіб виходу з кризи, як самообмеження — коли ми побачили, що екологічний піст для Землі можливий. Напевно, невипадково Година Землі завжди випадає в піст. Але ми побачили, що можуть бути місяці Землі, тобто ми можемо себе обмежувати і в шкідливих викидах, і в пересуваннях, і в споживанні…»
Також отець-ректор говорив про небезпеки, пов’язані з розвитком технологій доставки і онлайн-торгівлі. Однак самообмеження та самоізоляція, вважає о. Георгій, принесли нам більше користі. А покращення довкілля напряму пов’язане з преображенням і з добрим господарюванням у тому світі, який нам створив і заповідав для праці Господь. «Можливість усамітнення, яке завжди вважалося для християн чеснотою, певної тиші, орієнтації на ближнього — це те, що ми отримали і можемо осмислити», — зазначив о. Георгій.
Пропонуємо вам переглянути весь виступ Георгія Коваленка на його ФБ-сторінці.
А також ФБ-запис повного варіанту вебінару на сторінці Екуменічного Соціального Тижня.
За матеріалами ФБ-сторінки Георгія Коваленка