«Благословенна» переробка, «екологічний» піст та дії, що воскрешають довкілля — план Георгія Коваленка із захисту клімату

У Міжнародний день захисту клімату ректор Відкритого православного університету Георгій Коваленко взяв участь у вебінарі Інституту екуменічних студій, який було присвячено проблемам екології в часи пандемії.

«Говорив від створення світу і аж до постапокаліпсису, по дорозі запропонувавши «благословенну» переробку і утилізацію; про «екологічний» піст, що став реальністю в часи пандемії; про необхідність благословенної дії, що воскрешає довкілля, замість святої не-ділі; і на прохання організаторів цитував екологічну частину найсвіжішого документу Православної Церкви “За життя світу”».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

о. Йоан Хриссавгіс. Православна Церква й соціальне вчення
«За життя світу» — опубліковано соціальну доктрину Православної Церкви
Голос віри в публічному просторі: розпочалося широке обговорення православної соціальної доктрини «За життя світу»

Під час виступу о. Георгій згадав роботу над створенням книги «Біблійні історії для дітей» та важливість словоформ, у  які ми вкладаємо сенси в тому числі й розумного співіснування людини з довкіллям. А також біблійний образ Вогненної геєни, пекла — як образу заміського сміттєзвалища.

Повертаючись у сьогодення, в часи пандемії і говорячи про наше сприйняття цього явища, спікер зазначив, що пандемія розпочалася в піст. «Хтось це сприйняв як певну проблему. А мені здається, що це певна надія: продовжувати говорити про піст як біблійний спосіб виходу з кризи, як самообмеження — коли ми побачили, що екологічний піст для Землі можливий. Напевно, невипадково Година Землі завжди випадає в піст. Але ми побачили, що можуть бути місяці Землі, тобто ми можемо себе обмежувати і в шкідливих викидах, і в пересуваннях, і в споживанні…»

Також отець-ректор говорив про небезпеки, пов’язані з розвитком технологій доставки і онлайн-торгівлі. Однак самообмеження та самоізоляція, вважає о. Георгій, принесли нам більше користі. А покращення довкілля напряму пов’язане з преображенням і з добрим господарюванням у тому світі, який нам створив і заповідав для праці Господь. «Можливість усамітнення, яке завжди вважалося для християн чеснотою, певної тиші, орієнтації на ближнього — це те, що ми отримали і можемо осмислити», — зазначив о. Георгій.

Пропонуємо вам переглянути весь виступ Георгія Коваленка на його ФБ-сторінці.

У міжнародний день захисту клімату взяв участь у вебінарі Інституту екуменічних студій УКУ (дякую Ірина Кітура за…

Опубліковано Георгієм Коваленком Пʼятниця, 15 травня 2020 р.

А також ФБ-запис повного варіанту вебінару на сторінці Екуменічного Соціального Тижня.

За матеріалами ФБ-сторінки Георгія Коваленка

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *