Ефір з Георгієм Коваленком на «Чорноморці»: «Підхід до відзначення великих свят має змінитися»

27 вересня, у день Воздвиження Хреста Господнього, ректор ВПУ Георгій Коваленко побував в ефірі Чорноморської телерадіокомпанії.

У програмі «Важливо PRO» він розповів про традиції, сенси та новації у відзначенні великих свят, зокрема Хрестовоздвиження.

Георгій Коваленко

«Підхід має змінитися. Протягом століть буд підхід: «скрізь має все бути однаковим». Зараз ми живемо і в світі такому, і сповідуємо більш плюральні підходи, і тим, хто хоче зберігати старовину, давні традиції, їм треба дати таку можливість. Але вже ідей цей процес, і, думаю, він має бути підтриманий ПЦУ, щоб парафії вибудовували свою богослужбову практику у відповідності до потреб і можливостей парафіян, щоб парафіяни мали можливість велике свято відзначити всі разом і урочисто, як і має бути.

У цей день люди просять про втіху, просять про певну допомого, тому що жертва одного може дуже допомогти іншому. Пожертва — це не тільки гроші. Це час, дія, слова, посмішка, підтримка. Думаю, будь-яке релігійне свято — це привід і для молитви спільної, і для добрих справ».

Також у програмі: про те, як варто вдягатися вірянам до церкви, наскільки реалізувалася ідея ВПУ за майже п’ять років його роботи, плани університету на найближчий час (освітня програма з Даремським університетом, Open Christmas), вплив Церкви на освітні процеси в державі тощо.

Дивіться ефір програми тут.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *