Про релігійний тип довіри і довіру суспільства до Церкви дискутували у київському відділення УКУ

Ректор Відкритого православного університету взяв участь у панельній дискусії «Віра і довіра», яка відбулася в рамках науково-практичного семінару «Довіра, відповідальність і соціальна згуртованість у сучасній Україні: досвід і виклики для країни і регіону», який був організований Міжнародною асоціацією гуманітаріїв та Аналітичним центром Українського католицького університету в Києві 24-26 травня 2019 р.

Науковці, а також представники громадянського суспільства та релігійних спільнот, обговорювали стан довіри у сучасних посткомуністичних суспільствах.

Вступна промова Френсіса Фукуями (Стенфорд, США), 24 травня

Панельна дискусія «Віра і довіра» (відео Михайла Шелудька), 25 травня

Наталія Василевич (Мінськ/Бонн)

Олег Турій (Львів)

прот. Георгій Коваленко (Київ)

У своєму виступі о. Георгій Коваленко говорив про релігійний (християнський) тип довіри, прикладом якого був Христос, апостоли і святі мученики. А також про довіру Бога до людини, довіру віруючої людини до Бога, довіру до Церкви і священнослужителів, довіру суспільства до віруючих і довіру між віруючими в середині Церкви як взагалі, так і на прикладі сучасної ситуації в Православній Церкві України і між православними українцями.

Під час свого виступу він запропонував розрізняти фарисейський, чекістський, корупційний і християнський, євангельський типи відносин всередині Церкви і між Церквою і суспільством. А також розрізняти між довірою до грішників і недовірою до гріха.

Обговорення (дискутанти Юрій Ліфансе, о. Роман Небожук, Руслан Халіков, Михайло Шелудько)

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *