Всеправославний Собор очима учасника і онлайн-очевидця. Публічна дискусія

Слухачі Відкритого Православного Університету чи не першими в Україні дізналися про Великий і Святий Собор (Кіпр, 2016 р.) те, чого не було у жодному з відкритих інформджерел. А також почули реакцію інтернет-спільноти на цю церковну подію. І все це завдяки двом спікерам — доктору богослов’я Павлу Гаврилюку та архімандриту Кирилу (Говоруну).

Вони, кожен зі свого боку (Павло — як безпосередній учасник, а о.Кирил — як очі, вуха та уста перекладача онлайн-трансляцій засідань), розповіли про дух, атмосферу, кулуарні розмови на Соборі, реакцію соцмереж та наслідки події, до якої була прикута увага православної спільноти упродовж 9 червневих днів.

О. Кирило (Говорун) та Павло Гаврилюк розповіли про Всеправославний Собор на Криті

Погляд на Великий Собор від його ФБ-коментатора — архімандрита Кирила (Говоруна)

Павел Гаврилюк: «Соборный процесс в Православной Церкви начался и остановить его будет невозможно»

Ми розпочинаємо публікацію текстових варіантів виступів Павла Гаврилюка, о.Кирила, а також дискусії, яка відбулася 4 липня 2016 року в актовій залі «Теплої Софії».

«Святий Дух виявився професійнішим за професійних церковних бюрократів»

ПОВНИЙ відеозапис дискусії який можна буде переглянути на YouTubeканалі Університету.

Перший матеріал циклу — виступ Павла Гаврилюка.

Павло Гаврилюк

Павло Гаврилюк — доктор богослов’я, професор богословського факультету інституту св.Фоми Аквінського (США), автор кількох богословських книг. Однією з його тематик є катехізація у давній Церкві та історія церковних Соборів.

Павло Гаврилюк був безпосередньо присутній на Соборі з 17 по 26 червня. На зустрічі розповів про дух, відчуття і залаштунки Собору.

«Собор — метеорит, упавший на землю. И пока я в его лунке…»

Архімандрит Кирил (Говорун) спостерігав за Собором через інтернет, за допомогою онлайн-трансляції. Також він вів активну переписку із загалом таких самих спостерігачів, учасників та коментаторів Собору. Тож зміг зібрати певний масив думок  щодо цієї події. Про це він і розповів на зустрічі у Відкритому Православному Університеті.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *