«Порозуміння» в Острозі: звіт про зустріч

У Національному університеті «Острозька академія» 23 грудня відбувся круглий стіл «Порозуміння. Релігійні спільноти і подолання поляризації українського суспільства» за участю представників релігійних, громадських організацій та освітян. Острозька академія є партнером цієї експертної зустрічі в Острозі.

Мета проєкту – сприяння розкриттю миротворчого потенціалу українських релігійних спільнот у співпраці з громадськістю заради подолання поляризації українського суспільства й розбудови миру.

Організаціями-учасницями проєкту є ГО Німецько-українсько-білоруське товариство «Європа без кордонів» (Віттен), ГО «Відкритий Православний Університет Святої Софії-Премудрості», ГО «Науково-видавниче об’єднання «Дух і літера», а також Національна платформа «Діалог про мир та безпечну реінтеграцію».

«У нас є бажання познайомитись і спільно працювати з релігійними спільнотами разом із громадянським суспільством, з експертним й освітнім середовищем, знайти своє унікальне місце у цьому миротворчому процесі. Зараз під час війни потрібно готуватися вже до того, як розбудовувати мир. До того ж є мир зовнішній, наприклад, між країнами, а є внутрішній. Він повинен бути всередині українського суспільства, між різними релігійними спільнотами, між релігійними й нерелігійними, врешті-решт у кожного з нас»,  зазначив ректор Відкритого православного університету, отець Георгій Коваленко.

Під час круглого столу обговорювали такі питання:

  • стратегію участі Церков і релігійних організацій у миробудуванні «Україна – наш спільний дім» (прийнятий ВРЦіРО у 2017 році); 
  • тези до сталого і справедливого миру, а також глосарій: від конфлікту до миру (розроблені робочою групою проєкту «Порозуміння» у 2021 році).

«Острозька академія, як сучасний освітній простір для суспільного діалогу й експертного обговорення багатьох дражливих питань, не випадково стала місцем проведення круглого столу представників релігійних спільнот й освітян. Сьогоднішня дискусія про миробудування й ті ідеї, на яких акцентували увагу о. Георгій Коваленко, о. Богдан Огульчанський і Руслан Халіков, спонукають розпочати спільну розмову між Церквами й громадянським суспільством про сталий і позитивний мир у поляризованому українському суспільстві»,  зауважив доктор історичних наук Андрій Смирнов.

Джерело матеріалу: ww.oa.edu.ua

Projekt «Religiöse Gemeinden und die Überwindung der gesellschaftlichen Polaritäten in der Ukraine» unterstützt aus Mitteln des Auswärtigen Amtes durch das IFA (Institut für Auslandsbeziehungen e.V.) im Förderprogramm ZIVIKEurope GrenzenLos e.V. – deutsch-ukrainisch-weißrussischer gemeinnütziger Verein zur Förderung des interkulturellen Dialoges und der Identifikation mit Europa in der Ukraine und in Weißrussland
Offene orthodoxe Universität
Wissenschaftlicher Verband und Verlag „Duch i litera“ (Geist und Buchstabe)
Die nationale Plattform “Dialog über Frieden und sichere Reintegration”

Проект «Порозуміння. Релігійні спільноти і подолання поляризації українського суспільства» реалізується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини через IFA (Інститут зовнішніх відносин) у програмі ZIVIK.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *