25 березня 2021 р. відбудеться вебінар Оксани Довгополової «Транзитивна юстиція та мистецтво»

У четвер, 25 березня 2021 р., відбудеться публічна лекція-вебінар Оксани Довгополової «Транзитивна юстиція та мистецтво».

Захід заплановано як одну з подій у рамках проекту «Порозуміння. Релігійні спільноти і подолання поляризації українського суспільства», який реалізується за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини через IFA (Інститут зовнішніх відносин) у програмі фінансування ZIVIK.

Оксана Довгополова — докторка філософських наук, професорка кафедри філософії Одеського національного університету імені І.І. Мечникова, кураторка платформи Минуле / Майбутнє / Мистецтво.

Транзитивна юстиція є складним комплексом інструментів, не тільки власне правових. Це комплекс механізмів соціальної комунікації, спрямованих на подолання ворожнечі, створення спільного образу майбутнього – при цьому в жодному разі не на тлі загального забуття. Мета перехідного правосуддя буде досягнута тільки тоді, коли травматична пам’ять пропрацьована, а не відкладена в простір мовчання.

Мистецтво в цьому контексті є дуже важливим полем запитування та пошуку порозуміння. Практики декількох українських митців варті аналізу та уваги в контексті спрямованості на надання голосу просторам, які в силу різних причин є мовчазними. Інколи такі практики дуже болісні, але лікування спільного простору, на жаль, не може бути не травматичним.

Для обговорення пропонуються проєкти таких українських художників, як Алевтина Кахідзе, Лія Достлєва, Андрій Достлєв, Юлія Полуніна-Бут, група «Одіссея Донбас», Антон Лапов та інші. Інколи важливо навчитися ставити питання, чути живий голос, дивитися на себе в дзеркалі чужого упередження – все це кроки в процесах транзитивної юстиції.

Початок — о 17:00

Трансляція відбуватиметься на Ютуб-каналі Відкритого православного університету Святої Софії-Премудрості

За матеріалами події ФБ ВПУ

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *