Майже 50%: громадськість збирає кошти для видання «Європейського Словника філософій»

Науковці та філософи України звертаються до громадськості по допомогу у виданні п’ятого тому «Європейського Словника філософій».

Директор видавництва «Дух і Літера» Костянтин Сігов, який є співавтором Словника, зазначив, що українська команда взяла участь у роботі над французьким томом Словника, а також зробила українську версію — чотири томи українською. Наразі автори готують до видання п’ятий том, який буде не перекладом, а книгою, яка містить оригінальні українські поняття.

«Європейський Словник філософій — це найбільший проект, який сьогодні єднає різні інтелектуальні традиції Європи».

Ідею «Європейського словника філософій» вперше втілено та видано 2004-го року у Франції як результат спільної праці 150-ти вчених під керівництвом доктора філософії Барбари Кассен. Словник став не лише яскравим явищем, а й справжньою шпагою, що вкотре завдає рани машині уніфікації сенсів. Спроба перекласти неперекладності уможливлюється у момент прояснення — схоплення істини моменту…

Українська версія Словника ще більше стає на шлях різноманіття, не дотримуючись французької алфавітної форми.

Перший (2009 рік), другий (2011 рік), третій (2013 рік), четвертий (2016 рік) томи скомпоновані за власним особливим принципом групування, де читач рухається від статей, присвячених мовам, до окремих філософських територій — складових частин європейського ландшафту. Мандруючи такою картою сенсів, читач натрапляє і на унікальні, заповідні місця — статті, написані власне українськими авторами. Попередні томи Словника викликали не лише позитивну реакцію читачів, а й стимулювали розвиток власної української думки.

Серед нагород Словника: перемога у номінації «Книга року-2010», отримання премії ім. Юрія Прилюка-2010, перемога у конкурсі «Найкраща книга XVII форуму видавців у Львові».

П’ятий том має стати вінцем усього проєкту, але його вихід у світ вимагає нагальної підтримки громадськості. Це шанс для кожного відчути себе єдиним цілим і стати причетним до спільної справи та спільної мети.

Наразі на платформі «Спільнокошту» є майже половина необхідної суми — 47%. Близько сотні благодійників долучилися до фінансування п’ятого тому «Європейського Словника філософій».

Приєднатися до громадської ініціативи можна упродовж 20 днів, переказавши зручну для Вас суму на платформі «Спільнокошту».

За матеріалами сторінки ВЕЛИКАідея

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *