Церква має великий досвід у будь-яких умовах здійснювати своє служіння – отець Георгій Коваленко

До 24 квітня Кабінет міністрів України заборонив усі масові релігійні святкування і рекомендує людям утриматися від відвідування храмів, цілування ікон і причастя. Такі обмежувальні заходи діють і в багатьох інших країнах. Так, Священний синод Елладської церкви прийняв рішення перенести святкування Великодньої ночі на 26 травня. 

В ефірі радіо «Культура» ректор Відкритого православного університету Святої Софії-Премудрості, священник ПЦУ Георгій Коваленко розповів, як в умовах карантину та заборони Кабміну він вирішує проблеми комунікації з парафіянами.

«Я вже двадцять років працюю онлайн, створюючи ті чи інші медіа та дистанційні проекти. Тому в нашій громаді вже давно напрацьовані засоби комунікації. Це і чат громади, де ми листуємося, і група у Фейсбуці, де викладаємо відео для тих, хто не може бути присутній.

Зараз ми не маємо можливості разом служити, але щонеділі я проводжу прямий ефір і читаю Святе Письмо, роблю невеличку проповідь, а пізніше пропоную вірянам переключатися на пряму трансляцію з Михайлівського Золотоверхого.

Тобто усі засоби, щоб мати можливість не втратити цей зв’язок між собою і зв’язок із церквою, на щастя, зараз існують. Звісно, є певна місцева традиція. Є певні стосунки між священником і парафіянами. Якщо люди адекватні з точки зору тих загроз і небезпеки, і з точки зори своєї віри, не забобонів, а все ж таки тієї розумної віри, то вони знаходять варіанти.

Навіть Таємна вечеря, пасхальна, яку Христос звершував з учнями, була незвичною і нетрадиційною. Коли вони зібралися таємно, коли це було за кілька днів раніше… І перші християни служили в дуже незвичних умовах, ховаючи на підземних цвинтарях, у катакомбах. Це не тому, що їм туди хотілося. А тому що це був єдиний можливий варіант. Радянські часи згадайте…

А наше служіння ще й в тому, щоб людям, які сьогодні борються з хворобою, з небезпеками, допомагати: молитвою, волонтерським служінням, добрими справами.

Тому Церква має великий досвід у будь-яких умовах здійснювати своє служіння.

Не все можна робити онлайн, але як тільки з’явилася можливість радіотрансляцій, телетрансляцій чи трансляцій через соцмережі, Церква одразу це почала використовувати.

Насправді Великдень — це згадка про Воскресіння Христове. Реальна подія відбулася майже 2000 років тому в Єрусалимі. І наше пасхальне святкування – це нагадування нам, християнам,  про страждання і про світле Христове Воскресіння. Кожна неділя є малою Пасхою. Звісно, у здійсненні деяких традицій і обрядів ми зараз обмежені, але ми знайдемо той варіант, як ми будемо разом радіти на Пасху.

Багатьох непокоїть процедура освячення великодніх кошиків на Пасху. Тут слід розуміти, що це, скоріше, офіційне оголошення про закінчення посту, дозвіл вживати непісну їжу. Усе освятиться, якщо віряни почують молитву по телевізору чи радіо. Все освятиться якщо, люди самі прочитають молитву. Крім того, деякі пекарні продаватимуть вже освячені паски».

***

Повний ефір про святкування Великодня в умовах карантину та вплив пандемії на роль церкви в суспільстві слухайте на радіо Культура. Гості студії — релігієзнавець, доктор філософських наук Віктор Єленський та священник ПЦУ, ректор Відкритого православного університету Святої Софії-Премудрості Георгій Коваленко.

За матеріалами сайту UA:Українське радіо

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *