На міжнародному семінарі оголосять підсумки роботи комісії з відновлення миру між Росією і Україною

12 лютого на території НЗ «Софія Київська» (Будинок митрополитів) відбудеться семінар-презентація «36 пропозицій для справедливого миру» з підсумками роботи Комісії «Правда, справедливість і відновлення миру між Росією і Україною спільно з Європейським союзом», яка провела 4 сесії діалогу між представниками громадянського суспільства, неурядових організацій, освітніх і церковних інституцій України, Росії і ЄС протягом 2018-2019 років за ініціативи Коледжу Бернардинів (Париж), Києво-Могилянської академії (Київ), Українського католицького університету (Львів), Міжнародного товариства «Меморіал» (Москва) та за підтримки кількох організацій, таких як:

– Організація з безпеки та співробітництва в Європі;

– Форум «Нормандія для миру»;

– Фундація «Відкритий діалог» або «Справа Сходу».

Ця Комісія є єдиною у світі ініціативою, яка змогла об’єднати видатні інститути, визнані державами та громадянськими суспільствами, до яких вони належать і змогли скласти мирний план з урахуванням стратегічних інтересів народів. На відміну від Тристоронньої контактної групи з питань України та Нормандського формату, Комісія «Правда, справедливість і відновлення миру між Росією та Україною спільно з Європейським союзом» залучила членів громадянського суспільства та прагнула організувати діалог, який базується не лише на співвідношенні сил, а насамперед на об’єктивному діагнозі конфлікту і на взаємовигідних способах зцілення.
Перші три сесії було присвячено основним причинам російсько-українського конфлікту, а четверта — наданню посткризових рішень. Щоразу вдалося підписати спільні угоди, які поширювалися французькою, англійською, російською, українською та іншими мовами.
Як заявляють організатори роботи Комісії: «Наше переконання полягає в тому, що сьогодні ще є шанс на мир між Росією та Україною, а також по суті між Росією та демократичним світом. Передумовою миру є розуміння, як розрізнити стратегічні інтереси націй та короткотермінові інтереси держав воюючих країн. Однак ми повинні реально відкинути будь-яку наївність по відношенню до держави, яка серйозно дестабілізує міжнародний порядок…
Ми закликаємо всіх впливових діячів політики, дипломатії, економіки, релігії, медіа та культури підтримати ці пропозиції та підтримати створення структури, яка змогла б їх втілювати. Ми також закликаємо громадянські суспільства, особливо в Європі, Росії та Україні, відреагувати на ці пропозиції, ухвалити їх і всіляко їх реалізувати. Так ми разом можемо уникнути жахливих трагедій минулого століття та створити нову динаміку миру».

У семінарі-презентації візьмуть участь:
Alexis Leproux, президент Коледжа Бернардинів
Антуан Аржаковський, директор з досліджень в Коледжі Бернардинів, ініціатор і керівник роботи Комісії «Правда, справедливість і відновлення миру»;
Костянтин Сігов, директор Центру європейських гуманітарних досліджень Києво-Могилянської академії;
Георгій Коваленко, ректор Відкритого православного університету;
Jean-Baptiste Arnaud (директор з досліджень в Коледжі Бернардинів).

До участі в семінарі запрошено учасників роботи Комісії, експерти, журналісти.

План заходу:
10:00-10:30 — презентація результатів роботи Комісії «Правда, справедливість і відновлення миру між Росією і Україною спільно з Європейським Союзом» (доповідачі — Антуан Аржаковський (Франція) і Костянтин Сігов (Україна).
10:30-11:00 — запитання від журналістів і учасників семінару.
11:00-13:00 — виступи учасників, обговорення доповіді і пропозицій Комісії.

Організатори: Відкритий православний університет Святої Софії-Премудрості, Національний заповідник «Софія Київська».

Дата: середа, 12 лютого 2020 р.

Початок о 10:00

Місце проведення: Національний заповідник «Софія Київська» (вул. Володимирська, 24)

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *