Молитва за довкілля і громадські ініціативи

Цього року в усіх парафіях і монастирях Православної Церкви України в період з 1 по 14 вересня звершуються молебні за довкілля, а в деяких — проходять і екологічні заходи. Так вирішив Синод ПЦУ, підтримавши ініціативу Всеправославного собору, який оголосив 1 вересня Днем молитви за довкілля.

Дивіться також:
Молебень за довкілля і презентація еко-проектів «Ревіталізація Почайни» та «Міжнародна зелена школа»

Відкритий Православний Університет Святої Софії-Премудрості, парафія святого благовірного князя Ярослава Мудрого, що в Малій Теплій Софії, а також Громадський рух Почайна і Міжнародна зелена школа вирішили долучитися до спільної молитви, обговорити богословські засади екологічного руху православних християн і взяти участь у реальних екологічних ініціативах.

8 вересня у храмі св. благовірного князя Ярослава Мудрого вперше відбувся екологічний молебень. Першоджерелом тексту став еко-молебень, який вже багато років правиться у Греції, країнах Європи та Америки, де він вже є традиційним. Для вітчизняного вжитку його текст було перекладено з англійської. Над ним працювали українські літургісти, які доповнили молебень важливими для України молитовними текстами. Робота над вдосконаленням української версії молебню триває.

Після спільної молитви в актовій залі Теплої Софії відбулося обговорення богословських засад екологічного руху православних. Із вступним словом виступив ректор Відкритого Православного Університету Святої Софії-Премудрості прот. Георгій Коваленко. Він розповів про біблійне закорінення екологічного (дбайливого, господарського) ставлення людини до природних ресурсів та багатств. А також презентував власні еко-ініціативи: православний еко-календар, екологічну складову великих християнських дат (Трійця, Радониця, Водохреще тощо), пошук шляхів щодо переміни розуму та відмови від зловживання довкіллям.

Георгій Коваленко

На презентації проекту ревіталізації річки Почайна від громадської активістки, голови руху “Почайна” Аннабелли Моріної (Annabella Morina) лейтмотивом проходила ідея про те, що екологію можна захищати через зміну духовного ставлення до об’єкту.
«На сьогодні у Києві нараховується понад чотири сотні водойм, — зазначила Аннабелла. — Але ми їх не бачимо, бо майже всі вони потрапили в систему дощової каналізації міста».
Аннабелла пропонує згадати, що річка — не колектор, повернути нашу історію, а з нею і духовність. Та запросила 14 вересня на суботник до Йорданського озера.

Аннабелла Моріна

Проект Ірини Жданової Міжнародна зелена школа—  це ідея руху від екології душі — до екології всесвіту.
Формат «Міжнародної зеленої школи» — табори для школярів, тренінги для освітян та розумний відпочинок для всієї родини.
Родзинка школи — поєднання науки із традиційним українським мистецтвом. Школа працює «без стін»: лабораторії просто неба, open-air астрономічні спостереження, дронознавство…
Зелена школа — це радість творення в еко-просторі.

Ірина Жданова

Детальніше про еко-проекти — у відео на ФБ-сторінці ВПУ.

Фото Максима Сидоренка

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *