Київ приєднався до світової мережі наукових центрів з вивчення цифрового богослов’я

Як може співіснувати віртуальний світ зі світом християнського життя, з’ясовували сьогодні на відкритій лекції «Теологія Digital. Пітер Філліпс та Джонас Курлберг» у ВПУ.

Запрошені гості, професори одного з найстаріших університетів Великої Британії (м.Дарем) Пітер Філліпс та Джонас Курлберг, говорили про штучний інтелект з метою віднайти ще більше Божої мудрості, оскільки сучасний світ швидко змінюється і потребує християнського осмислення цих процесів.

Фоторепортаж Теологія Digital, Пітер Філліпс
Аудіозапис Теологія Digital / Лекція доктора Пітера Філліпса
Відео Теологія Digital. Лекція Пітера Філліпса

Основний виступ провів проф. Пітер Філліпс, який понад десять років тому організував у Даремському університеті підрозділ, який займається теологією-digital (цифровим богослов’ям).

Ідея перенести досвід англійських вчених на український ґрунт з’явилася близько року тому. Вперше британські вчені завітали до Відкритого університету в березні місяці 2019 року. Тоді  керівник підрозділу «Коледж святого Іоана» Девід Вілкінсон розповів слухачам ВПУ про створення всесвіту з точки зору вченого, який займається не лише богослов’ям, а й дослідженням хімічного складу зірок.

Наука і релігія у пошуку позаземного інтелекту (Д.Вілкінсон)

Виступ проф. Пітера Філліпса став другим спільним проектом ВПУ, центру «Реаліс» та Даремського університету. Він відбувся у рамках наукового симпозіуму з цифрового богослов’я, який є частиною глобального проекту, що триває в різних частинах світу і спрямований на те, щоби дослідити, яким чином цифрова культура впливає на наше розуміння оточуючого світу і як богослов’я і цифрова культура пов’язані між собою.

Київ став однією з ланок у світовій мережі, яка працює в Сінгапурі, Фінляндії, Сполучених Штатах, а також у Великій Британії.

Однією з цілей діяльності проекту є спроба пробудити увагу людей до важливості того, що відбувається навколо нас у цифрове століття.

Надав можливість зустрічі з британськими професорами Християнський навчально-дослідницький центр «Реаліс». Модерував зустріч директор Центру Сергій Тимченко.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *