Премудрість-online. Серія 20: Три Патріархи УПЦ КП

15 грудня 2018 р. відбувся Об’єднавчий собор, який став не тільки початком утворення Православної Церкви України, як об’єднаної і визнаної Вселенським Патріархатом, Православної Церкви України. Але треба говорити і про те, що до цієї церкви повністю влилися такі структури, як УПЦ КП, а також УАПЦ, яку на цей момент очолював Блаженніший митрополит Макарій (Малетич).

Самим цікавим питанням в даному випадку є те, що Київський патріархат, як структура офіційно припинив своє існування саме внаслідок цієї події, коли на Соборі було сформовано цю церковну структуру.

Хто ж були до цього всі три патріархи, які нам відомі як очільники УПЦ КП, ви дізнаєтеся із нової серії Ірини Преловської — «Три Патріархи УПЦ КП».

Слухайте у лекції:

  • 5-6 червня 1990 р. — в Будинку кіно відбувся перший собор церкви, яка проголосила себе з назвою УАПЦ вже втретє за ХХ ст. в Україні й обрання її очільником Митрополита УАПЦ в Західній Європі, очільника УГПЦ в США і Латинській Америці, Австралії і Новій Зеландії Митрополита Мстислава (Скрипника);
  • другий патріарх – Святійший Патріарх Київський Володимир (Романюк);
  • Жовтень 1995 р. — у Володимирському соборі було обрано Патріарха Київського, яким став колишній Митрополит Київський і Галицький Філарет.

Повна аудіоверсія — на SoundCloud  та в подкастах.

Відео — на YouTube-каналі.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *