Ідею Київської Церкви популяризують серед вірних та донесуть до церковних ієрархів

Ідею Київської Церкви, якою вона була до розділення християнства у 1054 р., відтепер популяризуватимуть серед населення України та подадуть до розгляду як стратегічний проект священноначаллю Православної та Греко-католицької церков.

Про це говорили учасники Міжнародного семінару УХАТ (Українське християнське академічне товариство) «Ідея Київської Церкви: візія і рецепція», який відбувся у НЗ «Софія Київська» 22 травня 2019 року. Серед співорганізаторів Інститут екуменічних студій УКУ, Відкритий православний університет Святої Софії-Премудрості, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Інститут релігійних наук ім. Томи Аквінського.

«Ідея Київської Церкви: візія і рецепція»
«Київська церква»: три спокуси зімітувати ідею — виступ митрополита Олександра (Драбинка) на семінарі УХАТ

Нагадаємо, участь у семінарі взяли:

о. Георгій Коваленко — «Київська Церква: конфлікт між візією і рецепцією»; о. Іван Дацько — «Що розуміє Українська Греко-Католицька Церква під поняттям «Київська Церква»?»; професор Олександр Саган — «До ідеї Київського християнства: особливості формування та розвитку Українського православ’я»; митрополит Олександр (Драбинко) — «Київська Церква: три спокуси зімітувати ідею»; о. Андрій Дудченко — «Служебник Київської Церкви: чи можлива реформа сьогодні?»; Павло Смицнюк — «Ідея Київської Церкви: виклики, шанси і підводні рифи».

У блоці дискусій за результатами виступів учасників було запропоновано напрацювати спільну резолюцію, яку опублікують для продовження суспільного діалогу.

О. Іван Дацько, президент Інституту екуменічних студій УКУ

«Як організатори ми не перший раз маємо такі конференції. Пролунало дуже багато думок. Просимо вашого дозволу, щоб наш інститут підсумував усе те, що було сказано, і ми зробили резолюцію, яку готові розіслати вам і донести предстоятелям наших церков. Щоб кожен із нас мав відповідальність і сказав: я був на засіданні, де говорили не тільки про єдність церков, але й про відновлення Київської Церкви.

Зацікавлення церковними справами в сьогоднішньому суспільстві є дуже малим. Але ми, священики, маємо доступ до проповіді бодай раз на тиждень і можемо говорити до людей. І ми хочемо, щоб український народ ці речі знав».

Тарас Дмитрик, відповідальний секретар УХАТ

«Ми опублікуємо резолюції, розішлемо їх для апробати предстоятелям наших церков, щоб ми могли мати екуменічну місію в Україні для діалогу. Є дуже корисним, щоб ми бачилися і зустрічалися й надалі. Думаю, ця справа для єдності церков буде працювати і продовжувати виконувати завіт Христа, щоб усі були одно».

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *