5 квітня – Ідея софійності української культури та Київської Церкви

Інститут філософії імені Г.С.Сковороди НАН України, Український католицький університет, Комісія УГКЦ з міжрелігійних та міжконфесійних відносин, Відкритий Православний університет Святої Софії-Премудрості за участю Національного заповідника «Софія Київська» проводять колоквіум, присвячений ідеї софійності української культури та Київської Церкви.

Організатори колоквіуму пропонують обговорити досвід осмислення феномену Софії та софійності філософами, богословами, релігієзнавцями, які спираються на символіку Софії-Премудрості, втілену у Соборі святої Софії в Києві.

Йтиметься, зокрема, про звернення Глави УГКЦ патріарха Святослава “Наша Свята Софія”, яким він закликає помислити над цивілізаційним розвитком нашого народу та генези української нації.

Обговорення спільних для всіх українців підвалин свого буття, пошук смислу власної історії, засадничих політичних, духовних та культурних цінностей має не лише теоретичне, а й важливе практичне значення для досягнення ідеалу єдності України. Зважена й критична оцінка можливих спільних засад і цінностей з боку відповідальних громадян-інтелектуалів, що безпосередньо і фахово займаються світоглядно-ціннісною проблематикою, є особливо актуальною сьогодні, коли українське суспільство накреслює шляхи свого подальшого розвитку.

Колоквіум відбудеться 5 квітня (п’ятниця) 2019 р. з 11.00 до 16.00 в Інституті філософії ім. Г.С.Сковороди НАН України.

Запрошуємо реєструватись на подію за Google-формою: https://goo.gl/forms/88Y0OLfXTvcADVn83

Якщо бажаєте долучитись до активної участі в обговоренні як експерти: просимо обов’язково ДОДАТКОВО зареєструватись за адресою serge.yosypenko@ukr.net

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *