Хосе Казанова: Релігія в сучасному світі (семінар-презентація)

Спільна подія Відкритого православного університету Святої Софії-Премудрості та Українського католицького університету.

«Релігія в сучасному світі». Репортаж з публічної лекції Хосе Казанови та презентації нової книги

Фотоальбом Презентація книги Хосе Казанови «Релігія в сучасному світі»

Хосе Казанова є одним із найвідоміших сучасних соціологів релігії, професор факультету соціології Джорджтаунського університету, автор численних праць про релігію і глобалізацію, міграції і релігійний плюралізм, транснаціональні релігії, роль релігії в політичному та громадському житті тощо.

У праці, що принесла йому всесвітню славу, — «Публічні релігії в сучасному світі» (1994) — Казанова на прикладах з новітньої історії низки католицьких та протестантських країн піддав сумніву класичну теорію секуляризації, згідно з якою в процесі модернізації суспільства релігія мала б поступово, але незворотньо відступати з публічної в суто приватну сферу, а натомість зафіксував потужний процес «деприватизації» релігії та її дедалі більший вплив на публічні справи.

Фактично Казанова задовго до 11 вересня 2001 р. передбачив драматичне повернення релігії у світову політику, одним з прикладів якого став сплеск ісламського фундаменталізму й пов’язані з цим радикальні зміни в міжнародній політичній обстановці.
Хосе Казанова підтримує тісні контакти з Українським католицьким університетом, де не раз виступав із лекціями та брав участь у конференціях.

Відео лекції Хосе Казанови та блоку з відповідями на запитання дивіться на YouTube ВПУ.

Аудіозапис виступу та відповідей на запитання вже можна почути на SoundCloud ВПУ.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *