Open Christmas`2018: Різдвяні радощі+лекція о.Кирила (Говоруна)

Open Christmas — відкрите святкування Різдва Христового за світовим календарем — набирає обертів. Так, свято, започатковане Відкритим православним університетом два роки тому, здобуває все більшої популярності.

Ми «Open Christmas»!

Open Christmas-2017 — що робити у додатковий різдвяний вихідний 25 грудня

Open Christmas’2018 зібрало небачену досі аудиторію. Митрополичий будинок Національного заповідника «Софія Київська» ледь вмістив усіх охочих. У залі, на сходах, попід стінами, навіть у закуточках біля сцени юрмилися люди — гості свята, учасники, організатори…

На Open Christmas цьогоріч прийшли старі друзі: Юрій Ліфансе, В’ячеслав Горшков, Анастасія Лиходій, виконавиці різдвяних гімнів та хоралів із храму Віри, Надії, Любові та їхньої матері Софії, дитячий театр «Радощі»…

Підкорювали святково налаштовану публіку в форматі міні-лекцій і спікери-важковаговики — о. Кирило (Говорун) та Олександр Філоненко.

Розпочав вечір із традиційної різдвяної презентації ректор ВПУ о. Георгій Коваленко: «У мене непросте завдання: у десять — максимум п’ятнадцять хвилин втиснути все, про що ми говорили на позаминулому і минулому Open Christmas».

Отже, концепція двох вихідних — 25 грудня і 7 січня — продовжує відповідати тій пропозиції, яку мала спільнота ВПУ: відзначати і 25-те, і 7-ме, поступово наповнюючи різдвяними сенсами 25 грудня.

«Оpen Christmas — це…» Лекція прот. Георгія Коваленка на святі відкритого Різдва-2018 в Будинку митрополита

Певно, найочікуванішою подією цього вечора став виступ о. Кирила (Говоруна), який представив свою щойно видану книгу «Риштовання церкви» та розповів про розмаїття в церкві, зірвавши своїм виступом аплодисменти аудиторії.

«Говорячи про українську ситуацію. В Україні зараз є Єдина церква. Крапка. Московський патріархат, Православна церква в Україні — вони всі є Єдиною церквою. Те, що зробив Вселенський патріархат, за що йому, насамперед, український народ повинен бути вдячний, — він поклав край розколу. В нас більше немає церкви і недоцеркви. В нас є церква. Все».

Лекцію о.Кирила (Говоруна) про різноманіття в Церкві вже можна подивитися на YouTube-каналі університету

Далі була розповідь Лідії Лозової про італійські традиції різдвяного вертепу, презентація українського адвент-календаря від Анастасії Лиходій, історія Музею на Поштовій і збір підписів на його підтримку від В’ячеслава Горшкова, три різдвяні історії від Олександра Філоненка. І все це під улюблені, святкові мелодії Різдва.

Відкрив для себе формат Open Christmas 25 грудня і вітчизняний історик культури Олександр Пустовіт.

Олександр Пустовіт, культуролог, професор кафедри філософії МАУП

«В этом году мы попали на Open Christmas по приглашению Александра Филоненко. Праздник замечательный, прекрасный, тем более что все утро мы играли Моцарта вместе с участницей сегодняшнего действа Лидией Лозовой. Я на пианино, Лидия — на флейте. У нас праздник начался с самого утра. И сюда мы пришли в праздничном настроении».

Юлія Борковська, кандидат фізико-математичних наук, дружина Олександра Пустовіта

«Мы в 90-е годы начали петь колядки и щедривки с детьми, когда началось возрождение. Это было 6-7 января и далее. Мы все же больше отмечаем Рождество 7 января. Но есть у нас семейная история. Мой дед родился 24 декабря. Но он погиб во время сталинских репрессий. А папа всегда рассказывал, что они в 30-е годы (тогда это не было разрешено) ставили елку именно на католический сочельник. Мы праздновали этот день по семейной памяти».

Різдво Христове — традиційно сімейне свято, час зустрічей з близькими та друзями.

Інна, киянка

«Враження від свята в нас чудові. Ми прийшли зустрітися з друзями, яких тут сьогодні багато. Ми православні і взагалі не святкували 25-те раніше. Але тепер святкуємо Різдво 25-го. Також хотіли сьогодні послухати о. Кирила (Говоруна)».

Орест, студент Духовної академії

«Ідея сьогоднішнього свята є прекрасною. Я прийшов послухати о. Кирила (Говоруна). Читаю його дописи, статті.

Я святкую подію, а дата, я думаю, не важлива. Різдво Христове за традицією, яка у нас вже склалася, святкуємо у січні, 7-го. А 25 грудня переважно проходить як будній день, але якби був в Європі, то святкував би».

Микола

«Я прийшов на Open Christmas зустрітися з друзями, подивитися святкову програму. У цей день маю добрий, різдвяний, святковий настрій. А зазвичай цей день я проводжу з сім’єю».

Богдан-Любомир, киянин

«В мене сьогодні гарний настрій, різдвяний. Усе сподобалось, особливо дитячі виступи: дуже гарно дітки співали. Раніше я святкував Різдво за православною традицією, 7 січня. Але нині для мене обидва Різдва — це свято».

Підготувала Вікторія Кочубей

Фото Максим Сидоренко

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *