Церква та імперія (презентація книги Томаса Бремера)

Усього лише на тиждень завітав до Києва професор Томас Бремер з Мюнстерського університету Німеччини. Він привіз своїх студентів до участі у другі частині міжнародного семінару «Церква, держава, суспільство в Німеччині і Україні».

Наші в Мюнстері: на міжнародному релігієзнавчому семінарі Україну представить молодь з ВПУ

Презентацією українського перекладу книги професора екуменічного богослов’я і східних церков католицького теологічного факультету Мюнстерського університету Німеччини Томаса Бремера завершилася двотижнева сесія молодих релігієзнавців.

Томас Бремер, «Церква та імперія»: фоторепортаж з презентації книги

Український переклад книги Томаса Бремера «Церква та імперія. Нариси історії російського православ’я» став п’ятим після англійського, італійського, сербського і болгарського.

Зростаючу популярність книги пояснюють тим, що в найближче десятиліття тема взаємин між світською і духовною владою на пострадянському просторі буде актуалізуватися.

Костянтин Сігов, директор видавництва «Дух і Літера»

«Я не маю сумнівів, що в нашій країні у цієї книги буде добрий шлях. Сподіваюся, вона стане бестселером і гарною методологічною основою для подальших перекладів мовами світу, наприклад, французькою.

Є дві групи людей в нашій країні, які сьогодні будуть дуже уважно читати цю книгу. Це політологи і теологи. І, я думаю, що і в Німеччині, і в інших країнах Європи тема взаємин між світською і духовною владою на пострадянському просторі буде в найближче десятиліття дуже гарячою. Тому якісна експертиза в цих питаннях сьогодні і завтра буде більш важливою, можливо, ніж була 10 років тому».

Костянтин Сігов

У своїй книзі Томас Бремер пропонує власне прочитання церковної історії Росії. Автор розглядає різні етапи становлення російської православної ідентичності  — від апеляції до давньої Русі до сучасної церковної ситуації. У книзі йдеться про взаємини між Церквою та державою, роль чернецтва, російську релігійність і богослов’я, стосунки Російської Церкви із Заходом та феномен релігійного дисидентства в історичній перспективі.

Автор розвінчує поверхневі підходи у сприйнятті Заходом Росії, пропонує замислитися над питанням про географічну, історичну, культурну та релігійну приналежність Росії до Європи. А також констатує, що й досі Росії та Заходу бракує взаємних знань одне про одного. Книга покликана дати уявлення про історію та сучасність Руської Православної Церкви.

Томас Бремер, автор книги «Церква та імперія»

«Я надеюсь, что книга может быть полезна современному украинскому читателю. Она представляет собой обзор истории православия в России. Так как православие у восточных славян имеет свое начало в Киеве и позже распространялось на сегодняшние Россию и Белоруссию, то русское православие тесно связано с Киевом. И, конечно, сегодняшние события в Украине — война с Россией — имеют свои последствия и влияют как на отношения между Украиной и Россией, так и на отношения внутри церквей — Украинской Православной и Русской Православной. Потому, я надеюсь, книга может быть полезна для украинского читателя.

Она рассчитана на всех, кто желает получить от прочтения одной книги обзор всей истории православия в России. Это не новые исследования, но обобщение того, что уже в известно научном мире. И весь этот материал собран в одной книге».

Професор Бремер знає Україну і періодично приїжджає сюди. Каже, що переміни в країні стали дуже помітними:

«В прошлый раз я был в Киеве в мае 2013 года, незадолго до Майдана и известных событий. Кроме внешних перемен, я вижу, что украинский элемент стал более ярким, украинский язык больше присутствует в быту, чем это было раньше. После Майдана у украинцев появилось осознание возможности демократических перемен. Возможно, еще не всё выполнено, что ожидалось. Но такая возможность есть».

Ректор Відкритого православного університету о.Георгій Коваленко, який модерував зустріч, зазначив, що такі події, як, зокрема, презентація книги пана Бремера, сприяють розвитку України та її майбутнього.

О.Георгій Коваленко, ректор ВПУ

«Діалог між студентами Німеччини і України, професорами, науковцями — це дуже важливий процес, який повертає Україну у світовий, європейський контекст, робить з постколоніальної країни самодостатньою, яка може бути рівноправним учасником світових процесів».

Нагадаємо, що книгу Томаса Бремера «Церква та імперія. Нариси історії російського православ’я» можна замовити в інтернет-магазині видавництва «Дух і Літера».

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *