Open Christmas – Відкриваємо Різдво разом

З осені 2017 року в Україні законодавчо закріплено святкування двох дат Різдва Христового: 25 грудня, як і 7 січня, теж стало вихідним днем.

Публічна подія «Open Christmas — Відкриваємо Різдво разом», яку провів 24 грудня  2017 р. у Софії Київській Відкритий православний університет Святої Софії-Премудрості спільно зі Школою Анни Ярославни, продовжила шукати формат для православних українців, як відзначати 25 грудня.
Тож, маючи офіційний вихідний, на цьогорічному святі у Відкритому університеті спробували вдосконалити традицію і поділилися новими ідеями із друзями та гостями.

Як «Відкривали Різдво разом»: фоторепортаж

Напередодні святкування у Софії Київській світового Різдва ректор ВПУ о.Георгій Коваленко розмістив у себе на ФБ цілий перелік пропозицій, як можна провести вихідний день 25 грудня. Кілька з них реалізували на святі Open Christmas-2017, зокрема:

«- прикрасити різдвяну ялинку;
– вітати зі святом православних і усіх інших християн, які відзначають Різдво Христове 25 грудня;
– запросити до себе в гості та влаштувати свято для друзів-іноземців, які на свята в Україні, а не вдома;
– більше дізнатися про різдвяні традиції інших конфесій і народів;
– подивитися різдвяне кіно або мультфільми;
– розпочати слухати різдвяну музику від улюблених виконавців світу;
– прочитати книгу «Навіщо українцям два Різдва», яку тільки що видав Відкритий православний університет, або будь-яку іншу, яка створить святковий настрій;
– зробити ще будь-що, що допоможе вам і оточуючим відчути різдвяну радість»

Розпочав свято символічний вогонь Віфлеємської зірки. Представниці Національної скаутської організації України «Пласт» передали ректору ВПУ Георгію Коваленку «Віфлеємський вогонь миру».

«У скаутів є така традиція — передавати цей вогонь різним організаціям, школам, дитячим будинкам, лікарням, церквам», — розповіла учасниця організації Олександра Крюкова. — «Це символ любові, добра, миру та злагоди. Цю традицію започаткували у 1988 році австрійські скаути. Вони запалюють цей вогонь щороку у Віфлеємі і передають його скаутам по всьому світу».

За традицією, о.Георгій виступив перед гостями із міні-лекцію «Дід Мороз, Санта Клаус, святий Миколай» та презентував книгу «Навіщо українцям два Різдва».

Міні-лекція Георгія Коваленка «Святий Миколай, Дід Мороз, Santa Claus: хто є хто». ВІДЕО

Також на святковому вечорі член наукової ради ВПУ В’ячеслав Горшков розповів про дату народження Христа. Це був доповнений і розширений варіант минулорічної лекції (з якою можна ознайомитися у різдвяному виданні).

На Open Christmas-2017 представлять нову книгу Бібліотеки ВПУ «Навіщо українцям два Різдва»

Цього року лекторську складову свята поповнив голова української Спільноти святого Егідія Юрій Ліфансе, який розповів про проект «Різдво разом — різдвяний обід із бідними та Живий вертеп ХХІ ст.».

Свято було пізнавальним не лише для дорослих, а й для дітей. Від Ірини Каштанюк кожен гість отримав спеціальний Wish-List, куди треба записувати свої побажання Діду Морозу, Санта Клаусу чи святому Миколаю; рекомендації від Школи Анни Ярославни, яке кіно чи мультфільм подивитися у різдвяно-новорічні свята.

Олександр Охріменко розповів дітям про різдвяний вертеп та його різноманітні назви.

Концертно-розважальну програму наповнили викладачі Школи Анни Ярославни. Ведучими вечора були Олександра Кравченко та Леонтій Кокін, а грали на музичних інструментах, співали, проводили вікторини для учасників Анастасія Лиходій, Анастасія Ревякіна, Ірина Каштанюк, Олександр Охріменко, Дмитро Зюбенко, Сергій та Світлана Дудко.

Завершилося свято спільним виконанням різдвяного хіта «Jingle Bells».

Підготували Анна Власенко та Вікторія Кочубей

Фото Максима Сидоренка

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *