Пасха до і після Воскресіння. Міні-лекція та показ фільму

Величезне пасхальне яйце зустрічало гостей на території Софії Київської.

Воно вабило око не просто як прикраса, символ свята та знак об’єднання всіх людей. А й як арт-об’єкт: долучитися до оздоблення розмальовки-писанки міг кожен — і дорослий, і малий.

Таким спільнодійством і розпочалося святкування Великодня-2017 у Відкритому Православному Університеті.

Прикрашати яйця святковими візерунками — наша традиція. Та який стосунок має яйце до Воскресіння Христа? Відомо, що це прадавній, дохристиянський символ. І хоч зовні яйце ніби мертве, проте всередині має потужне Джерело Життя: зовнішня тверда оболонка — каміння гробової печери, а в середині приховано тіло розіп’ятого Христа… Тим-то яйце якнайкраще символізує суть події Воскресіння.

Про зв’язок Пасхи і Песаху, про давні звичаї, про те, як одна пасхальна трапеза, відома під назвою Таємна вечеря, перевернула хід людської історії, оповів науково-популярний фільм від режисера Олени Каретник.

Фільм «Пасха» від режисера Олени Каретник — вже на нашому сайті (ВІДЕО)

Після інформаційного наповнення свята настала черга його розважально-пісенної частини. Її відкрила театральна студія «Радощі» виставою на євангельський сюжет «Фома». Спектакль оповів про значення віри у нашому житті: інколи вона нам дається дуже складно, але, виявляється, без неї ще складніше.

Потішили гостей яскравими і запальними піснями та іграми фольклорний ансамбль «Ягідки» та виступ зовсім юних учнів Школи Анни Ярославни.

Пасха-2017 у Відкритому Православному Університеті — це свято для всіх поколінь

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *