Таємниці Кирилівської церкви. Лекція Ірини Марголіної

На Дорогожицький пагорб можна потрапити кількома шляхами. І щоб дістатися Кирилівської церкви, необхідно подолати 70 сходинок — невеличкий фітнес-бонус для тих, хто запланував підйом… у глибину нашої історії.

Кирилівська церква обов’язково входить до екскурсійних маршрутів. На Дорогожичах її видно здалеку, звідки б не йшов. Оборонна церква-фортеця пильно спостерігає за Києвом з гори. Приваблює не тільки туристів. Завсідниками тут є митці, які невтомно створюють нові й нові образи святині, студенти художніх вузів та й просто всі, хто шукає відповіді на питання сьогодення в історичній минувшині.

Ірина Марголіна про Кирилівську церкву: «Ми відкриємо вікно у ХІІ ст.»

Провела екскурсію Ірина Марголіна — кандидат історичних наук, авторка багатьох монографій та наукових робіт, зокрема й про Кирилівську церкву. Подача, експресія, рівень фахівця, який знає все про свій улюблений об’єкт дослідження, — це, звісно, 100% успіху таких зустрічей. Та, як зізналася сама Ірина Євгенівна, головною постаттю на екскурсії завжди є… сама церква.

Захід для Відкритого Православного Університету, організований разом із Національним заповідником «Софія Київська», зацікавив настільки, що одна із слухачок узяла із собою немовля. Агнія стала наймолодшою учасницею екскурсії. І хоч зустріч тривала понад дві години, найбільше не сподобалося Агнії, за словами її мами,.. що все вже закінчилося.

Марина Макущенко, мама Агнії

«Ми живемо тут недалеко, на Дорогожичах. Але жодного разу не були в цій церкві на богослужіннях, бо знаємо, що це музей. І було дуже цікаво дізнатися історію Кирилівської церкви. Тепер хочемо потрапити на богослужіння, бо вже знаємо, що є такі дні.

Наступного разу прийдемо сюди із нашим татом, аби піднятися на другий поверх, бо сьогодні я побоялася це зробити.

Взагалі це перлина української архітектури та церковного живопису. Цим варто пишатися!»

Через океан, здолавши тисячі кілометрів, приїхала до Києва з Канади Марін Макдональд. Викладати українським учням англійську мову. Про Кирилівську церкву та свої враження розповідає із захопленням.

Maureen McDonald, Penticton, Canada

«First of all, it is one of a lovely churches I’ve been in Kiev. It’s atmosphere is very peaceful and calm. It was uncrowded  so we could walk around and look ourselves. Having some English explanations of the frescoes — that is very important for me, because it helped me to understand particularly the beautiful painting in the iconostases of Vrubel. I know there are frescoes of XII c. And I really like the way the restoration has been done. We can see the original XII c. frescoes as well as restoration around it. It’s very beautiful and very interesting. We can see the old and the new together. It’s a lovely church. I really liked it.

I’ve taken some pictures from the outside that I’m going to put on Facebook and tell my friends:  “This is really a church they must come and see. It’s quite unique and really beautiful”».

***

Марін Макдональд, Пентіктон, Канада

«Це одна з прекрасних церков Києва, в яких я побувала. Тут миролюбна та спокійна атмосфера. Коли ми увійшли, було не людно, тож можна було пройтися і все роздивитися. Для мене дуже важливо, що тут є описи фресок англійською. Це допомогло мені зрозуміти, зокрема, прекрасний живопис Врубеля на іконостасі. Я знаю, що тут є фрески ХІІ ст. І мені дуже сподобалося, як проведено їхню реставрацію. Можна бачити оригінали ХІІ ст. так само добре, як і відновлені зображення навколо… Дуже гарно та цікаво. Ми можемо побачити старовину і нове разом. Це прекрасна церква. Вона мені дуже сподобалася.

Я зробила кілька фото, які збираюся викласти в ФБ та сказати моїм друзям: “Це насправді та церква, до якої ви маєте прийти і побачити. Вона унікальна і дуже гарна”».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Які таємниці приховує Кирилівська церква? — Великий фоторепортаж з лекції-екскурсії Ірини Марголіної

Підготувала Вікторія Кочубей

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *