Богослов’я Майдану. Публічна лекція о. Михайла Димида

7 грудня, до річниці подій на Майдані, у Відкритому Православному Університеті Святої Софії-Премудрості відбулася лекція отця Михайла Димида «Богослов’я Майдану».

О.Михайло предствив власний богословський погляд на Революцію Гідності 2013-2014 рр. аід часна лекції «Майдан — простір свободи».

О. Михайло Димид — богослов, протопресвітер УГКЦ, доктор східного канонічного права, блогер, капелан Майдану; член Пласту, засновник і перший директор «Радіо Воскресіння» в Україні, співзасновник і перший ректор відновленої Львівської Богословської Академії (нині — Український католицький університет), професор кафедри пасторального богослов’я Українського католицького університету.

Ось деякі з тез його виступу.

— Україна нагадує неоднорідну спільноту зневажених людей. Людина повинна захотіти бути вільною від гріха.

— Простір свободи у нас незаповнений.

— До справжньої свободи треба дорости. Пройти через пустелю життя повинен кожен з нас. Великою трудністю в такому поході є втрата правдивого сенсу слів.

— Рух від рабства до свободи — це довгий процес, а не одноразовий акт. Саме віра дозволяє якнайповніше виразити свободу.

— Свобода є не тільки складовою віри, а її неодмінною умовою.

— Майдан повинен тривати в часі, нагадуючи про цінність свободи.

— Революція Гідності — вершина гори, з якої було видно обіцяну обітованну землю.

— Майдан 2013-2014 рр. як місце жертви та жертовності приховує в собі велику таємницю єднання.

— Щоб підтримати нас, Бог показує нам приклади праведників і героїв. Наприклад, герої Небесної сотні. 

— Майдан — це проекція майбутнього (більш досконалого, справедливого та чесного українського суспільства).

— Раб несвідомий своєї свободи, народ може бути неготовий до неї. Але кожна людина відкрита до того, щоб шукати в житті свободу. Орієнтир — свобода у Христі.

— Справжнє буття — в єдності з Богом. На Майдані було відчуття присутності Бога.

— Абстрактний «простір свободи» тепер перебуває в кожному, хто співпереживав Майдану. Майдан — місце, де народжується віра.

В дискусії взяли участь: ректор Відкритого Православного Університету Святої Софії-Премудрості прот. Георгій Коваленко, науковий секретар ВПУ прот. Богдан Огульчанський, директор Інституту релігійних наук св.Томи Аквінського о. Войчех Суровка, о. Іван Сидор. Модерував дискусію прот. Андрій Дудченко.
***
О.Георгій: «Під час Майдану відбулося і єднання, і необхідність внутрішнього розділення. Ми навчилися відокремлювати точки зору, навчилися бачити себе в різних іпостасях і у відповідності до цього діяти».
***
О. Войчех: «Я наблюдал события Майдана издалека. Но обозначил три варианта «Богословия Майдана». Первый принадлежит о. Cyril Hovorun, второй — о. Михаилу Димиду, третий — о.Петру Балоге. И каждый имеет свои достоинства и недостатки».
***
О. Богдан: Релігійний вимір Майдану звучав, коли люди ставила екзистенційні питання: для чого я живу? навіщо я тут? Жодна словесна формула не могла задовольнити Майдан цілком».
***
О. Андрій: «Майдан — це співвідношення розмаїття і єдності, право бути собою і право бути іншим. Головне, коли «не Бог на нашому боці, а коли ми — на боці Бога».
***
О. Іван: «Майдан об’єднав людей в соціальній і релігійній сфері. Всі вірили в перемогу добра над злом. Це і є Богослов’я Майдану».

***

Також на лекції відбулася презентація першої книги Відкритого Православного Університету «Святий і Великий Собор Православної Церкви. Документи».

Книгу Документів Собору можна отримати на лекціях ВПУ або поштою. Відкрито подачу заявок

Крім того, отець Георгій Коваленко анонсував наступне видання, здійснене в рамках роботи Університету, — «Біблійні історії для дітей».

Ректор Відкритого Університету та #Книголав готують сюрприз до дня святого Миколая

Дивіться також яскраві моменти лекції у ФОТОрепортажі Максима Сидоренка.

«Майдан – простір свободи» — фоторепортаж з лекції отця Михайла Димида у Відкритому Університеті

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *