Біблійні принципи організації суспільства (США, Європа, Україна)

У пятницю, 11 листопада, у Відкритомоу Православному Університеті відбулося одразу дві публічні лекції, присвячені темі біблійних принципів організації суспільного життя.

Брюс Андерсон

«Біблійні принципи організації суспільства: сучасний досвід і перспективи». Джеймс Девідс та Брюс Андерсон у Відкритом Університеті. ФОТОрепортаж

«Треба обмежити уряд і дати більше прав Церкві, сім’ї та особистості — це заповідав нам Сам Бог» — доктор Джеймс Девідс

Пропонуємо вашій увазі короткий коментар доктора Брюса Андерсона до власного виступу перед слухачами ВПУ.

«Мені було дуже приємно бути у Православному Університеті. Ми взагалі раді бути присутніми в братерських християнських інститутах.

Я представляв тут цивільно-правові вчення Біблії на прикладі Америки та Східної Європи, посилаючись на праці істориків.

Вплив сучасного секуляризму може спонукати нас думати про те, що Біблія вже не є настільки актуальною і не відповідає на виклики сучасності. Однак Біблія говорить божою істиною і доволі конкретно відповідає як на виклики суспільства, так і на потреби, які є в державі. У нас була чудова можливість говорити про виклики державі, моральності, суcпільству. Ми навіть торкались тем війни і сучасних технологій.

Я поділився тим, наскільки Біблія є важливою в національному контексті в моїй власній країні —Америці. Мені прикро за деякі моральні невдачі Америки, але у той самий час в нас є доволі хороші приклади.

Моє дослідження, яке я зосередив на вивченні Східної Європи періоду ХVI ст., допомогло мені познайомитися з великим православним культурним відродженням, яке відбулося в той час. Я познайомився з впливами Ренесансу та Реформації. Дізнався про партнерство, яке було між різними деномінаціями — православними, протестантами — для того, аби разом формувати краще життя для людей.

Історія є великим подарунком для нас, зосередившись навколо якої, ми можемо зрозуміти, яким чином ми можемо застосувати Писання, Біблію, відповідаючи на виклики сучасності.

Я не підтримую матеріалістичні атеїстичні чи сучасні секулярні погляди. Я маю надію, що Україна є християнською країною і молюсь про благословення її людям. Це був чудовий час. Дякую».

Доктор юридичних наук, доктор філософії, американський юрист і доцент юридичного коледжу «Університету Ріджент» Джеймс Девідс виступив із публічною лекцією у п’ятницю, 11 листопада, у Відкритому Православному Університеті Святої Софії-Премудрості.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Містер Девідс  упродовж 40 років є членом Християнського правового суспільства (Christian Legal Society)  — найстарішої і найбільшої професійної організації християнських адвокатів у США.

У своїй лекції у Відкритоу Православному Університету він поглянув на світ та уряд через перспективу християнського світогляду, проаналізував його вплив на формування держави.

«Радий бути разом із вами, друзі, сьогодні у Православному Університеті. Дуже приємно бути в іншій країні, яка культурно відрізняється від моєї. Та водночас мати спільні релігійні засади, які такж відрізняються семантично, певними відтінками.

Сьогодні я мав можливість поділитися з людьми трьома основоположнии християнськими доктринами, які нас об’єднують і є спільними для нас: це те, що Бог є Творцем і створив нас за своїм образом; ми є грішними людьми; нам потрібен примиритель — Ісус Христос, Який спасає нас.

Але ці три основоположні християнські доктрини несуть принципи, які ми, як християни, можемо застосувати, відповідаючи на виклики суспільства. Будучи правником, держслужбовцем, для мене важливо, яким чином вони стосуються саме цієї сфери.

Основними речами для християнських доктрин є те, що люди грішні, а уряд, який складається із тих самих людей, має бути обмеженим у своїй владі. Ми говорили про те, що повинен бути чіткий розподіл влади, людини чи певної групи людей. Маючи обмежений уряд, у нає, як християн, є шанс використовувати наші дані Богом можливості на створення організацій, які б відповідали на виклики суспільства. Йдеться про сильну Церкву, сильну сім’ю, сильну особистість, яким потрібно більше волі, обмеживши уряд.

Нам треба більше свободи і прав, бо їх нам дав Сам Бог. І це лише кілька прикладів того, наскільки спільними є наші християнські доктрини і яким чином ми можемо їх розповсюджувати.

Мені буде дуже приємно у майбутньому знову з вами зустрітися. Із нетерпінням очікую на це. Дякую».

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *