Лекція-вистава Петра Приступова “Відаю людину. Досвід самопізнання” за творами Григорія Сковороди

У Відкритому Православному Університеті завершився перший, весняно-літній семестр. Символічно, що, розпочавшись у день пам’яті святого князя Ярослава МУДРОГО (4 березня), він закінчився особливою МУДРІСТЮ від філософа Григорія Сковороди, а тривав увесь цей час у стінах святої Київської Софії-ПРЕМУДРОСТІ — зазначив ректор Університету прот. Георгій Коваленко.

Моновистава П.Приступова та презентація другого тому «Житій святих»

На закінчення семестру перед слухачами Університету із моновиставою виступив митець та поет Петро Приступов. Основою для створення літературно-музичної композиції «Відаю людину» послужила художньо-філософська спадщина українського просвітителя, філософа і музиканта Григорія Сковороди, викладена у філософських трактатах, а також у текстах поетичного циклу «Сад Божественних пісень», покладених на музику.

Програму було створено у формі моновистави, де слово українського мислителя автор добирав за темами:

1. «Про щастя»

2. «Про істину»

3. «Про святиню приховану»

4. «Про створення людини»

5. «Про марновірство»

6. «Про переображення людини»

У вільному переказі Петро Приступов творчо передав уривки із творів Григорія Сковороди, супроводжуючи їх піснями під акомпанемент кобзи.

Тексти пісень автор переклав сучасною українською мовою, а також сам написав музику до них.

***

По завершенні моновистави директор видавництва «Дух і Літера» Костянтин Сігов представив слухачам Університету другий том «Житій святих», який побачив світ саме до свята Петра і Павла.

«Життя святих, зібраних у цьому томі, пов’язане з лютими місяцем, — сказав, презентуючи книгу, Костянтин Сігов. — Але очевидно, що в будь-який момент року його можна відкривати і читати про св. Макарія і св. Єфрема, про св. Григорія чи св. Перпетую…

Дуже цікаво, що ці «Житія» збирають і українських святих, навіть тих, що ніколи не збирали в такому широкому обсязі класики жанру, наприклад, Димитрій (Туптало). Тут є ірландський, французький, румунський, грецький святі.

«Чому для нас важливі святі?» — каже у передмові Патріарх Варфоломей. — «Тому що вони свідчать про те, що Євангеліє може бути втілене у повсякденному житті».

Для всіх, хто працював над цією книгою, є знаковим, що це відбувалося в дуже важливій перспективі. Вона пов’язана із благословенням Блаженнішого Митрополита Володимира. Для всіх, хто добре знав його особисто, хто бачив, хто чув про нього, хто мав у той чи інший спосіб читати його, спілкуватись із ним, дуже важливо, що він усім нам наочно нагадував присутність святості в житті».

А Митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр, який також був присутній на творчому вечері і презентації книги, зазначив, що 9 липня виповнилося б 50 років єпископської хіротонії Блаженнішого Митрополита Володимира.

«І тому цей другий том «Житій святих» є посвятою тому ювілею, який ми святкуємо: у Бога немає мертвих, у Бога всі живі, — сказав владика Олександр. — Сподіваємося, що та справа, яку за життя благословив Митрополит Володимир, отримає сьогодні і його небесне благословення».

15 липня композитору та поету Петру Приступову виповнюється 70 років. Вітаючи його із цією датою, а також із днем ангела, який Петро Георгійович відзначав лише кілька днів тому — на Петра і Павла — владика Олександр подарував йому примірник «Житій святих».

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *