Лекція Андрія Юраша: Перспективи сучасного моменту в контексті вирішення спадкових проблем Українського Православ’я

Уже 2 роки Андрій Юраш очолює Департамент у справах релігій та національностей Міністерства культури України. За цей час і в державі, і в релігійній сфері, яка входить до професійного кола його інтересів, сталися незворотні зміни.

Про це, зокрема, йшлося на лекції, яку пан Андрій представив 30 червня у Відкритому Православному Університеті Святої Софії-Премудрості: «Перспективи сучасного моменту в контексті вирішення спадкових проблем Українського Православ’я».

Засвідчивши комплексність та глибоку укоріненість проблем, які тягнуться подекуди з XVII ст., Андрій Юраш визначив 2 підходи в оцінці ситуації в Українському Православ’ї — теоретично-соціологічний та державницький. А також окреслив 4 складові, які дають перспективу у вирішенні спадкових проблем цієї релігійної конфесії.

4 складових у вирішенні проблем Українського Православ’я — погляд Андрія Юраша

«На мій погляд, зараз у державі склалася ситуація, яка свідчить про те, що є всі об’єктивні і суб’єктивні моменти, які дозволяють говорити, що держава може і повинна перейти до рішучих дій у плані нормалізації стосунків всередині православної спільноти. На підтвердження цієї тези можу назвати кілька практичних кроків.

По-перше, сама держава переходить до активнішої системної позиції, яка пов’язана з реалізацією своєї політики в державній сфері. До галузевого керівництва і до реалізації політики приходять фахівці, які добре розуміються на проблемі, які перестають бути узалежненими від зовнішніх концепцій. А також відбувається координація зусиль представників усіх гілок влади, які займаються цим питанням.

По-друге, суспільство. Реакція суспільства стає зрозумілішою. Завдяки авторитетним соціологічним дослідженням ми можемо бачити реальну картину преференцій і суспільних очікувань української громади. Однозначно, що держава повинна зрозуміти той суспільний запит і відреагувати на нього.

По-третє. Самі церкви повинні усвідомити, що ті суперечності, які є в них, вони повинні вирішуватися. І кожна церква, якщо вона хоче себе зберегти для своєї спільноти, для майбутнього свідчення в ім’я тих богословських ідеалів, які вона сповідує, і заради суспільства, якому вона служить, вона повинна об’єктивно, системно відповідати.

І останній, четвертий, момент, який, на мій погляд, є дуже важливим, це те, що вже і зовні складаються сприятливі обставини, зокрема, проведення Всеправославного Собору, який, умовно кажучи, дозволяє Вселенському Патріархату і іншим церквам творчо і системно підходити до українського питання, повертатися до усвідомлення проблеми, до перенесення цієї проблеми із внутрішньоцерковного до загальноправославного масштабу».

Дивіться незабаром ВІДЕОзапис виступу Андрія Юраша у Відкритому Православному Університеті, щоб дізнатися більше, зокрема:

– на які три соціологічні дослідження спирається Департамент у справах релігій при оцінці сучасної конфесійної ситуації (аналіз цифр);

– коментар щодо доповнень до ст.8 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації»;

– яким чином відбувається співпраця України зі світовими моніторинговими організаціями у сфері релігії та багато іншого.

Костянтин Сігов — про книгу Рафаеля Альвіри: «Сім’я практично втілює гідність людини»

У Відкритому Університеті запрацювало дитяче «Смарт-кафе» від «Школи Анни Ярославни» — ФОТОРЕПОРТАЖ

Таємниця християнської родини: Рафаель Альвіра виступив у Відкритому Університеті

Відкритий Православний Університет розпочинає переклад і публікацію документів Святого і Великого Собору українською

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *