Громадянська ідентичність – відчуття приналежності людини до певної держави. Ознаками громадянської ідентичності особи є наявність громадянства цієї країни, а також високий рівень довіри до органів влади (вертикальна довіра), довіри співгромадянам (горизонтальна довіра), а також почуття поваги, гордості за власну державу, патріотизм. Важливою ознакою є готовність захищати (у різний спосіб) національні інтереси держави. Громадянська ідентичність не завжди є тотожною національній. Національна громадянська ідентичність більш притаманна країнам з моноетнічним (мононаціональним) складом. Україна є поліетнічною країною, в ній мешкають різні національності (етнічні групи), однак українці – як етнічна група, є титульною нацією, що складає більшість населення України.
Громадянська ідентичність людини характеризується певними спільними рисами (ціннісними, культурними), а також спільними пріоритетами розвитку країни (зовнішньополітичні, соціально-економічні тощо), які вона розділяє з іншими членами суспільства. Формується певне колективне самовизначення спільноти, яке є прийнятним для більшості населення країни.
Громадянська ідентичність тісно пов’язана з активною громадянською позицією, що виражається в громадській діяльності, участі громадян у вирішенні суспільно-політичних та соціально-економічних питань на різних рівнях, залученості до формування державних політик, участі у виборчих процесах (пасивна – право бути обраним та активна – право обирати).