Читання 1 липня

Читання дня

Євангеліє

І коли виходив Він з храму, один з учнів Його сказав Йому: Учителю! подивись, які камені і які будівлі!

Іісус сказав йому у відповідь: бачиш ці великі будівлі? все це буде зруйноване, так що не залишиться тут і каменя на камені.

І коли Він сидів на горі Єлеонській проти храму, то Петро, і Яків, і Іоанн, і Андрій запитали Його на самоті:

скажи нам, коли це буде, і яка ознака, коли все це має статись?

Відповідаючи їм, Іісус почав говорити: бережіться, щоб ніхто не спокусив вас,

бо багато прийдуть під іменем Моїм і говоритимуть, що це Я; і багатьох спокусять.

Коли ж почуєте про війни і про воєнні чутки, не жахайтесь: бо належить цьому бути,– але це ще не кінець.

Бо повстане народ на народ і царство на царство; і будуть землетруси місцями, і буде голод і заворушення. Це – початок хвороб.

Та ви стежте за собою, бо вас видаватимуть на судилища і битимуть у синагогах, і перед правителями і царями поставлять вас за Мене, для свідчення перед ними.

І всім народам раніше повинно бути проповідане Євангеліє.

Коли ж поведуть видавати вас, то не турбуйтесь заздалегідь, що вам говорити, і не обдумуйте; але, що дано буде вам у той час, те й говоріть, бо не ви будете говорити, а Дух Святий.

Видасть же брат брата на смерть, і батько – дітей; і повстануть діти на батьків, і уб’ють їх;

і зненавидять вас усі за ім’я Моє; хто ж перетерпить до кінця, той спасеться.

Коли ж побачите мерзоту запустіння, провіщену пророком Даниїлом, яка стоятиме, де не належить (хто читає, хай розуміє), тоді хто буде в Іудеї, хай біжить у гори;

а хто на покрівлі, той не сходь у дім і не заходь взяти щось з дому свого;

і хто на полі, не вертайся назад взяти одежу свою.

Горе вагітним і матерям-годувальницям у ті дні.

Моліться, щоб не сталася втеча ваша взимку.

Бо в ті дні буде така скорбота, якої не було від початку творіння, яке вчинив Бог, навіть і донині, і не буде.

І коли б Господь не скоротив тих днів, то не спаслась би ніяка плоть; але заради вибраних, яких Він вибрав, скоротив ті дні.

Тоді, якщо хто скаже вам: ось, тут Христос, або: ось там,– не вірте.

Бо встануть лжехристи і лжепророки, і дадуть знамення і чудеса, щоб спокусити, якщо можливо, і вибраних.

Ви ж бережіться. Ось, Я наперед сказав вам усе.

Але в ті дні, після тієї скорботи, сонце померкне, і місяць не дасть свого світла,

і зірки спадуть з неба, і сили небесні похитнуться.

Тоді побачать Сина Людського, грядущого на хмарах, з силою і славою великою.

І тоді Він пошле Своїх Ангелів і збере вибраних Своїх від чотирьох вітрів, від краю землі до краю неба.

Від смоковниці візьміть подобу: коли гілки її стають вже м’які й пускають листя, то знаєте, що близько літо.

Так і ви: коли побачите, що все збувається, знайте, що близько, при дверях.

Істинно кажу вам: не перейде рід цей, як усе це буде.

Небо й земля перейдуть, слова ж Мої не перейдуть.

Про день же той, або час, ніхто не знає, ні Ангели небесні, ні Син, а тільки Отець.

Пильнуйте, будьте насторожі і моліться, бо не знаєте, коли настане час цей.

Подібно до того, коли чоловік, відходячи в дорогу і залишаючи свій дім, дав владу слугам своїм, і кожному своє діло, і наказав воротареві пильнувати,

отож пильнуйте, бо не знаєте, коли прийде господар дому, ввечері чи опівночі, чи як півні заспівають, чи вранці;

щоб, коли він несподівано прийде, ви не спали.

А що кажу вам, кажу всім: пильнуйте.

 

Євангеліє від Марка,
Глава  13

Апостол

Ми, сильні, повинні терпіти немочі безсильних і не собі догоджати.

Кожен з нас повинен догоджати ближньому на благо, для повчання.

Бо й Христос не Собі догоджав, але, як написано: лихослів’я тих, що лихословили Тебе, впали на Мене (Пс. 68,10).

А все, що написано було раніше, написано нам на повчання, щоб ми терпінням і втіхою з Писання зберігали надію.

Бог же терпіння і втіхи хай дарує вам бути в однодумстві між собою, за вченням Христа Іісуса, щоб ви однодушно, єдиними устами славили Бога і Отця Господа нашого Іісуса Христа.

Тому приймайте один одного, як і Христос прийняв вас до слави Божої.

Розумію те, що Іісус Христос став служителем для обрізаних – заради істини Божої, щоб виконати обітниці отцям, а для язичників – з милості, щоб славили Бога, як написано: за те буду славити Тебе (Господи) між язичниками і буду співати імені Твоєму (Пс. 17,50).

І ще сказано: звеселіться, язичники, з народом Його (Втор. 32,43).

І ще: хваліть Господа, всі язичники, і прославляйте Його, усі народи (Пс. 116,1).

Ісаія також говорить: буде корінь Ієссеїв, і встане володіти народами; на Нього язичники надіятися будуть (Іс. 11,10).

Хай же Бог надії наповнить вас усякою радістю і миром у вірі, щоб ви, силою Духа Святого, збагатилися надією.

І сам я впевнений за вас, браття мої, що і ви повні благості і усякого пізнання, і можете повчати один одного; але писав вам, браття, з деякою сміливістю, частково ніби для нагадування вам, за даною мені від Бога благодаттю бути служителем Іісуса Христа у язичників і виконувати священнодійство благовістя Божого, щоб ця жертва язичників, освячена Духом Святим, була благоприємна Богові.

Отож я можу похвалитися в Іісусі Христі в тому, що стосується Бога, бо не наважуюсь сказати що-небудь таке, чого не сотворив Христос через мене, в підкоренні язичників вірі, словом і ділом, силою знамень і чудес, силою Духа Божого, так що благовістя Христове розповсюджено мною від Ієрусалима і околиць до Іллірику.

Притому я старався проповідувати не там, де вже було відоме ім’я Христове, щоб не створювати на чужій основі, але, як написано: ті, кому не звіщалось про Нього, побачать, і ті, що не чули, дізнаються (Іс. 52,15).

Саме це багато разів і перешкоджало мені прийти до вас.

Тепер же, не маючи такого місця в цих країнах, а з давніх літ маючи бажання прийти до вас, як тільки вирушу в дорогу до Іспанії, прийду до вас. Бо надіюсь, що, проходячи, побачусь з вами і що ви проведете мене туди після того, як я натішусь, хоча б частково, спілкуванням з вами.

А тепер я йду до Ієрусалима, щоб послужити святим, бо Македонія і Ахаія стараються зібрати деяке подаяння для бідних між святими в Ієрусалимі.

Стараються, але й боржники вони перед ними. Бо коли язичники стали учасниками в їхньому духовному, то повинні і їм послужити в тілесному.

Виконавши це і вірно вручивши їм цей плід старанності, я вирушу через ваші місця до Іспанії, і впевнений, що коли прийду до вас, то прийду з повним благословінням благовістя Христового.

Тим часом благаю вас, браття, Господом нашим Іісусом Христом і любов’ю Духа, подвизатися зі мною в молитвах за мене до Бога, щоб позбутися мені невіруючих в Іудеї і щоб служіння моє для Ієрусалима було приємне святим, щоб мені в радості, якщо Богові угодно, прийти до вас і заспокоїтись з вами.

Бог же миру хай буде з усіма вами. Амінь.

 

Послання до римлян святого апостола Павла,
Глава 15

Старий Заповіт

1 Господь промовив до Мойсея, кажучи: 2 Промов до громади ізраїльських синів та скажи їм: Будьте святими, бо Я, Господь, ваш Бог, – святий. 3 Нехай кожний боїться свого батька та своєї матері. Дотримуйтесь Моїх субот: Я – Господь, ваш Бог. 4 Не ходіть слідом за ідолами й не робіть собі богів, вилитих із металу: Я – Господь, ваш Бог.

5 Коли будете приносити Господу жертву спасіння, приносьте її прийнятною для вас. 6 Нехай вона буде спожита в той день, коли ви її принесете, і на наступний день. А якщо щось залишиться аж до третього дня, – нехай буде спалене у вогні. 7 Якщо ж воно таки споживатиметьсяu на третій день, то воно – непридатне для жертви, воно не буде прийняте; 8 хто це їстиме, той візьме на себе гріх, бо він опоганив Господні святощі; душі, які їстимуть це, будуть вигублені зі свого народу.

9 Коли будете жати жниво своєї землі, не докінчуйте жнива свого поля, повністю вижинаючи його, і не визбируй того, що з твого жнива попадає на землю. 10 Також не оббирай свого виноградника повторно і не визбируй зі свого виноградника виноградин. Залиш їх убогому та захожому. Я – Господь, ваш Бог. 11 Не крадіть, не обманюйте і не зводьте наклепів один на одного. 12 Не присягайтеся Моїм ім’ям у неправді і не опоганюйте ім’я свого Бога. Я – Господь, ваш Бог. 13 Не кривдь ближнього, не грабуй, і хай заробіток наймита не залишається у тебе через ніч до ранку. 14 Не лихослов глухого і не став спотикання перед сліпим. Бійся Господа, свого Бога. Я – Господь, ваш Бог. 15 Не чиніть несправедливості на суді: не зважай на обличчя бідного і не захоплюйся обличчям вельможі, – суди свого ближнього справедливо. 16 Не ходи серед свого народу підступом. Не повставай на кров свого ближнього. Я – Господь, ваш Бог. 17 Не ненавидь подумки свого брата, натомість обов’язково докориv свому ближньому – і не візьмеш на себе через нього гріх. 18 Хай твоя рука не буде мстивою, і не тримай на синів свого народу зла, а люби свого ближнього, як самого себе. Я – Господь. 19 Дотримуйтесь Мого закону. Не спрягай своєї худоби різним ярмом, не засаджуй свого виноградника різнородним живцем і не надягай на себе одягу, витканого змішано з двох прядив.

20 Якщо хтось спатиме з жінкою, і станеться виверження сімені, а вона – рабиня, що береглася для іншого чоловіка, однак вона ще не була жодним чином викупленаw, ані не була їй дарована свобода, то нехай їм буде призначено покарання, але щоб вони не померли, бо та жінка ще не була звільнена. 21 І нехай той чоловік в жертву за свій переступ Господу приведе до входу в намет свідчення барана жертви за переступ. 22 Священик звершить за нього викуплення перед Господом бараном жертви за переступ, за гріх, яким він згрішив, – і гріх, яким він згрішив, буде йому прощений.

23 Коли ввійдете до землі, яку Господь, ваш Бог, дає вам, і посадите будь-яке їстівне дерево, то очистите його нечистоту; три роки його плід нехай буде для вас нечистим, – не буде споживатися. 24 А четвертого року всякий його плід нехай буде святим, на хвалу Господу. 25 П’ятого ж року можете їсти його плід. Так його урожай буде вам на прибуток. Я – Господь, ваш Бог.

26 Не їжте на горах. Не ворожіть і не гадайте на птахах. 27 Не робіть локонів з волосся своєї голови ані не псуйте вигляду своєї бороди. 28 Не робіть на свому тілі нарізів за душу померлого і не робіть на собі наколених написів. Я – Господь, ваш Бог. 29 Не опоганюй своєї дочки, щоб віддати її розпусті, – тож і земля не буде віддана розпусті й не наповниться земля беззаконням. 30 Дотримуйтесь Моїх субот і шануйте Мої святощі. Я – Господь. 31 Не ходіть слідом за черевомовцями і не приставайте до чаклунів, щоб осквернитися ними. Я – Господь, ваш Бог. 32 Підводься перед обличчям сивого і шануй обличчя старця; бійся свого Бога. Я – Господь, ваш Бог. 33 Якщо у вашу землю зайде до вас якийсь захожий, не пригноблюйте його. 34 Захожий, який прийде до вас, нехай між вами буде як корінний житель; люби його, як самого себе, бо і ви були захожими в Єгипетській землі. Я – Господь, ваш Бог. 35 Не чиніть несправедливості на суді, в мірках, у тягарцях та в терезах. 36 Нехай у вас будуть справедливі терези, справедливі тягарці і справедлива мірка рідини. Я – Господь, ваш Бог, Який вивів вас із Єгипетської землі. 37 Тож дотримуйтесь усього Мого закону та всіх Моїх заповідей і виконуйте їх. Я – Господь, ваш Бог.

Третя книга Мойсея Левітів,
Глава 19

© Українське Біблійне Товариство, 2011, переклад Біблії