Читання 31 травня

Читання дня

Євангеліє

Тоді Іісус почав докоряти містам, у яких найбільше явлено було чудес Його, за те, що вони не покаялись:

горе тобі, Хоразине! горе тобі, Віфсаїдо! бо якби у Тирі та Сидоні сталися чудеса, що явлені були у вас, то вони б давно покаялись у веретищі й попелі.

Але кажу вам: Тиру й Сидону відрадніше буде в день суду, ніж вам.

І ти, Капернауме, що піднісся до неба, спадеш до пекла, бо якби в Содомі сталися чудеса, що явлені були в тобі, то зостався б він до цього дня;

але кажу вам, що землі Содомській відрадніше буде в день суду, ніж тобі.

В той час, продовжуючи далі, Іісус сказав: славлю Тебе, Отче, Господи неба й землі, що Ти втаїв це від мудрих і розумних і відкрив те дітям,

так, Отче! бо таке було Твоє благовоління.

 

Євангеліє від Матфея,
Глава 11, вірші 20–26

Апостол

Не відкинув Бог народу Свого, який Він наперед знав. Хіба не знаєте, що говорить Писання про Іллю? як він скаржиться Богові на Ізраїль, кажучи:

Господи! пророків Твоїх убили, жертовники Твої зруйнували; залишився я один, і моєї душі шукають (3 Цар. 19,14).

Що ж говорить йому Божа відповідь? Я зберіг Собі сім тисяч чоловік, які не преклонили коліна перед Ваалом (3 Цар. 19,18).

Так і тепер, за вибранням благодаті, зберігся остаток.

Але якщо за благодаттю, то не за діла; інакше благодать не була б уже благодаттю. А якщо за діла, то це вже не благодать; інакше діло вже не є діло.

Що ж? Ізраїль, чого шукав, того не одержав; вибрані ж одержали, а інші озлобилися,

як написано: Бог дав їм духа сонливості, очі, якими не бачать  і вуха, якими не чують, аж до цього дня (Втор. 29,4; Іс. 29,10).

І Давид говорить: хай буде трапеза їх сіттю, і тенетами, і петлею на відплату їм;

хай потьмаряться очі їхні, щоб не бачили; і хребет їхній хай назавжди зігнеться (Пс. 68,23–24).

Отож питаю: невже вони спіткнулися, щоб зовсім упасти? Зовсім ні. Але від їхнього падіння спасіння язичникам, щоб викликати в них ревність.

Якщо ж падіння їхнє – багатство світові, і зменшення їхнє – багатство язичникам, то тим більше повнота їхня.

 

Послання до римлян святого апостола Павла,
Глава 11, вірші 2–12

Старий Заповіт

І зробиш з негниючого дерева жертовник – п’ять ліктів завдовжки і п’ять ліктів завширшки. Жертовник буде квадратним, його ж висота – три лікті. А на чотирьох кутах зробиш роги – роги мають бути суцільні з ним, і покриєш їх міддю. І зробиш вінець на жертовнику, і кришку для нього, і його казани, і його вилки для м’яса, і його горщик для жару. Все обладнання для нього зробиш з міді. І зробиш для нього мідну решітку, подібну до сітки, а на чотирьох кутах до решітки приробиш чотири мідних кільця. І встановиш їх під решіткою жертовника, знизу, тож решітка буде доходити до половини жертовника. А для жертовника зробиш держаки з негниючого дерева і покриєш їх міддю. І вкладеш держаки в кільця, і будуть держаки з боків жертовника, щоб його переносити. Зробиш його пустотілим, з дощок; як тобі було показано на горі, саме так і зробиш. І зробиш двір довкола намету, а з південного боку – завіси двору з тонко виробленого вісону довжиною в сто ліктів з однієї сторони. А для них – двадцять стовпів і двадцять їхніх мідних підставок, їхні ж кільця і кріплення – срібні. Так само з північної/ східної сторони: завіси довжиною сто ліктів, їхніх стовпів – двадцять, і для них – двадцять мідних підставок, а кільця, кріплення стовпів і підставки – покриті сріблом. А зі сторони, що до моря, відповідно до ширини двору, завіси матимуть п’ятдесят ліктів; стовпів для них – десять, і до них – десять підставок. І з південної сторони, відповідно до ширини двору, завіси матимуть п’ятдесят ліктів; стовпів для них – десять і десять їхніх підставок: довжина завіс з одного краю від входу – п’ятнадцять ліктів; стовпів для них – три, і до них – три підставки; довжина завіс з другого краю – п’ятнадцять ліктів; стовпів для них – три, і до них – три підставки. А для входу в двір – завіса в двадцять ліктів довжиною, з синьої тканини й пурпуру, з темно-червоного сукна і тонко виробленого вісону – вишиваної роботи; стовпів для них – чотири, і до них – чотири підставки. Всі стовпи, які оточують подвір’я, будуть покриті сріблом, їхні головки – срібні, а їхні підставки – мідні. Довжина двору – сто на сто ліктів, ширина – п’ятдесят на п’ятдесят ліктів, завіси висотою в п’ять ліктів з тонко виробленого вісону, а їхні підставки – мідні. Усі предмети, все обладнання і кілки для огорожі двору – мідні. І накажи Ізраїльським синам, хай принесуть тобі для освітлення вибиту олію з оливок, без осаду, очищену, аби світильник постійно горів. Аарон та його сини, з вечора до ранку, підтримуватимуть його горіння перед Господом у наметі свідчення, ззовні завіси, що над Завітом. Це – вічний закон для ваших нащадків від синів Ізраїля.

Вихід,
Глава 27

© Українське Біблійне Товариство, 2011, переклад Біблії