Читання 8 грудня

Читання дня

Євангеліє

В одній із синагог Він учив у суботу.

Там була жінка, що мала духа немочі років вісімнадцять: вона була скорчена і ніяк не могла випрямитись.

Іісус, побачивши її, покликав і сказав їй: жінко! ти визволена від твоєї недуги.

І поклав на неї руки; і вона зараз же випрямилась і почала славити Бога.

При цьому начальник синагоги, обурюючись, що Іісус зцілив її в суботу, сказав народові: є шість днів, в які дозволено робити; в ті і приходьте зцілятися, а не в день суботній.

Господь сказав йому у відповідь: лицеміре! чи не відв’язує кожний з вас у суботу вола свого або осла від ясел, і не веде напувати?

А цю дочку Авраамову, яку зв’язав сатана ось уже вісімнадцять років, чи не належало визволити від цих пут у день суботній?

І коли Він говорив це, усі, хто противився Йому, засоромились; і весь народ радів за всі славні діла Його.

Євангеліє від Луки,
Глава 13, вірші 10-17

Апостол

Отож я, в’язень заради Господа, благаю вас поводитися гідно звання, до якого ви покликані,

з усякою смиренномудрістю й лагідністю та довготерпінням, терплячи один одного любов’ю,

прагнучи зберігати єдність духу в союзі миру.

Одне тіло і один дух, як ви й покликані до однієї надії покликання вашого;

один Господь, одна віра, одне хрещення, 

один Бог і Отець усіх, Котрий над усіма, і через усіх, і в усіх нас. 

Послання до єфесян святого апостола Павла,
Глава 4, вірші 1-6

Старий Заповіт

Усе золото, використане для справи, для кожного святого виробу, було золотом особливих пожертв – двадцять дев’ять талантів і сімсот тридцять сиклів, згідно зі священним сиклем. І срібло – окремий дар від переписаних чоловіків з громади – в сто талантів і тисяча сімсот сімдесят п’ять сиклів, – з кожного, хто приходив на перепис від двадцяти років і старше – до шестисот трьох тисяч п’ятсот п’ятдесяти чоловік – одна драхма на особу, а згідно зі священним сиклем – півсикля. Сто талантів срібла було для відливання головок стовпів намету і головок стовпів завіси: сто головок із ста талантів – талант на головку. А з тисячі сімсот сімдесяти п’яти сиклів зробили гачки для стовпів. І він позолотив їхні головки, і прикрасив їх. А мідь окремого дару – сімдесят талантів і дві тисячі п’ятсот сиклів. Він зробив з неї підставки для входу в намет свідчення, підставки для навколишнього двору, підставки для входу в двір, кілки для намету та кілки для навколишнього двору, і мідну приставку/ додаткове пристосування для жертовника, і все обладнання для жертовника, і все приладдя для намету свідчення. І зробили сини Ізраїля так, як заповів Господь Мойсеєві, – так вони і зробили. А з решти золота окремого дару зробили посуд, щоб використовувати його в служінні перед Господом. А з решти синього сукна, пурпуру і кармазину зробили Ааронові одяг для служіння, щоб він служив у ньому у святині. І принесли одяг до Мойсея, а також намет, посуд, підставки, бруси і стовпи, ковчег свідчення і підпори/ жердини для нього, жертовник і все його обладнання, олію помазання та суміш для кадіння, чистий світильник і його лампади, світильнички для палення і олію для освітлення; стіл покладання, весь посуд для нього і хліби покладання, одяг для святині, що для Аарона, і одяг для його синів для служіння, завіси для двору, стовпи і підставки для них, завіси входу в намет і входу в двір, весь посуд для намету і все його приладдя/ обладнання, і шкури – червоні шкури баранів, сині покривала зі шкур і решту покривал, і кілки, і все приладдя/ обладнання, необхідне для /функціонування /роботи /служіння-МТ намету свідчення. Те, що заповів Господь Мойсеєві, те й зробили сини Ізраїля – все, що треба було зробити. І побачив Мойсей усі виконані роботи, і зробили їх так, як заповів Господь Мойсеєві, – саме так їх і зробили. І Мойсей поблагословив їх.

Вихід,
Глава 39

© Українське Біблійне Товариство, 2011, переклад Біблії