Читання 11 вересня

Читання дня

Євангеліє

Цар Ірод, почувши про Іісуса (бо Його ім’я стало відомим), говорив: це Іоанн Хреститель воскрес з мертвих, і тому чудеса діються ним.

Одні говорили: це Ілля, а інші говорили: це пророк, або як один з пророків.

Ірод же, почувши, сказав: це Іоанн, якого я обезглавив; він воскрес з мертвих.

Бо цей Ірод, пославши, взяв Іоанна і ув’язнив його в темницю за Іродіаду, жінку Филипа, брата свого, з якою він одружився.

Бо Іоанн говорив Іродові: не годиться тобі мати жінку брата твого.

Іродіада ж, гніваючись на нього, хотіла вбити його; та не могла.

Бо Ірод боявся Іоанна, знаючи, що він муж праведний і святий, і беріг його; багато що робив, слухаючись його, та із задоволенням слухав його.

Настав зручний день, коли Ірод, святкуючи день свого народження, влаштував бенкет вельможам своїм, тисячоначальникам і старійшинам Галілейським,–

дочка Іродіади увійшла, танцювала і догодила Іродові і тим, що возлежали з ним; цар сказав дівиці: проси в мене, чого хочеш, і дам тобі;

і клявся їй: чого тільки попросиш у мене, дам тобі, навіть до половини мого царства.

Вона вийшла і спитала у матері своєї: чого просити? Та відповіла: голову Іоанна Хрестителя.

Вона відразу ж пішла з поспіхом до царя і просила, кажучи: хочу, щоб ти зараз же дав мені на блюді голову Іоанна Хрестителя.

Цар засмутився, але заради клятви і тих, що возлежали з ним, не захотів відмовити їй.

І негайно, пославши зброєносця, цар звелів принести голову його.

Той пішов, відсік йому голову в темниці, і приніс голову його на блюді, і віддав її дівиці, а дівиця віддала її матері своїй.

Учні його, почувши, прийшли і взяли тіло його, і поклали його у гробі.

І зібрались Апостоли до Іісуса і розповіли Йому все, і що зробили, і чого навчили.

 

Євангеліє від Марка,

Глава 6, віші 14-30

Апостол

Закінчуючи ж путь свою, Іоанн говорив: за кого ви мене вважаєте? я не той; але ось, іде за мною, у Котрого я недостойний розв’язати взуття на ногах.

Мужі браття, сини роду Авраамового, і всі між вами, хто боїться Бога! вам послане слово спасіння цього.

Бо жителі Ієрусалима і начальники їхні, не визнавши Його і осудивши, сповнили слова пророчі, що читаються кожної суботи,

і, не знайшовши в Ньому ніякої вини, вартої смерті, просили Пілата вбити Його.

Коли ж сповнилось все написане про Нього, то, знявши з древа, поклали Його у гроб.

Але Бог воскресив Його з мертвих.

Він протягом багатьох днів являвся тим, які вийшли з Ним з Галілеї до Ієрусалима і які нині є свідками Його перед народом.

І ми благовіствуємо вам, що обітницю, дану отцям, Бог виконав нам, дітям їхнім, воскресивши Іісуса

 

Діяння святих апостолів,

Глава 13, вірші 25-32

Старий Заповіт

На початку Бог створив небо та землю. Земля ж була непримітна і невпорядкована; над безоднею лежала темрява, а Дух Божий ширяв над водою. І сказав Бог: Нехай буде світло! І постало світло. Побачив Бог світло, що це добре, і відділив Бог світло від темряви. Бог назвав світло днем, а темряву назвав ніччю. І був вечір, і настав ранок – день перший.

І сказав Бог: Нехай буде небозвід посеред води, щоби був поділ між водою і водою! І сталося так. І створив Бог небозвід, і відокремив Бог воду, яка була під небозводом, і воду, що над небозводом. Бог назвав небозвід небом. І побачив Бог, що це добре. І був вечір, і настав ранок – день другий.

І сказав Бог: Нехай збереться вода, що під небом, в одне водоймище, і нехай з’явиться суша! І сталося так. І зібралася вода, що під небом, у свої водоймища, і показалася суша. Бог назвав сушу землею, а зібрані разом води назвав морями. І побачив Бог, що це добре. І сказав Бог: Нехай зростить земля лугові трави, що розсівають насіння, – за родом і за подобою, – і плодові дерева, що приносять плоди, в яких міститься їхнє насіння, – за родом на землі! І сталося так. І видала земля лугові трави, що розсівають насіння, – за родом і за подобою, – і плодові дерева, що приносять плоди, в яких міститься їхнє насіння, – за родом на землі. І побачив Бог, що це добре. І був вечір, і настав ранок – день третій.

І сказав Бог: Хай постануть світила на небозводі, щоб освітлювати землю і розрізняти день від ночі; і хай будуть як знаки, що визначають пори, дні та роки, і хай будуть вони світилами на небозводі, щоб освітлювати землю! І сталося так. Бог створив два великих світила: більше світило – щоб управляти днем, а менше світило – щоб управляти ніччю, і зорі. І Бог помістив їх на небозводі, щоб світили на землю, управляли днем і ніччю та розділяли світло від темряви. І побачив Бог, що це добре. І був вечір, і настав ранок – день четвертий.

І сказав Бог: Нехай виведе вода плазунів, живі душі, та птахів, які літають над землею по небозводі! І сталося так. Бог створив величезних морських істот, і кожну душу живих плазунів, котрих вивели води, – за їхнім родом, і всяких крилатих птахів – за родом. І побачив Бог, що це добре. Бог поблагословив їх, кажучи: Зростайте і розмножуйтеся, наповняйте води в морях, а птахи хай розмножуються на землі. І був вечір, і настав ранок – день п’ятий.

І сказав Бог: Нехай виведе земля душу живу – за родом; четвероногих, плазунів і звірів землі – за родом! І сталося так. Бог створив земних звірів – за родом, і худобу – за родом, і всіх плазунів землі – за своїм родом. І побачив Бог, що це добре.

І сказав Бог: Створімо людину за Нашим образом і подобою, – і хай панують над рибами морськими, птахами небесними, худобою, над усією землею і всіма плазунами, які повзають по землі. І створив Бог людину – за Божим образом створив її; Він створив їх чоловіком і жінкою. Бог поблагословив їх, кажучи: Зростайте і розмножуйтеся, наповніть землю і володійте нею, пануйте над рибами морськими і птахами небесними, всією худобою, всією землею і всіма плазунами, які повзають по землі. І сказав Бог: Ось дав Я вам усякі посівні трави, що розсівають насіння, – які по всій землі, та всяке дерево, що має в собі плід з насінням для посіву, – це вам буде для їжі, і всім звірам землі, й усім небесним птахам, і кожному плазунові, який повзає по землі, який має в собі душу життя, – усяку зелену рослинність – як їжу. І сталося так. І поглянув Бог на все те, що створив, – і ось воно дуже добре. І був вечір, і настав ранок – день шостий.

 

Книга Буття ,

Глава 1.

© Українське Біблійне Товариство, 2011, переклад Біблії