Читання 12 червня

Читання дня

Євангеліє

Тоді уподібниться Царство Небесне десятьом дівам, які, взявши світильники свої, вийшли назустріч нареченому.

П’ять з них були мудрі, а п’ять нерозумні.

Нерозумні, взявши світильники свої, не взяли з собою оливи.

Мудрі ж разом із світильниками своїми взяли оливи в посудинах своїх.

А як наречений затримався, то всі задрімали і поснули.

Опівночі ж почувся крик: ось, наречений іде, виходьте назустріч йому.

Тоді встали всі діви і приготували світильники свої.

Нерозумні ж сказали мудрим: дайте нам вашої оливи, бо світильники наші гаснуть.

А мудрі відповіли: щоб не трапилось нестачі і у нас, і у вас, підіть краще до тих, що продають, і купіть собі.

Коли ж пішли вони купувати, прийшов наречений, і ті, що були готові, ввійшли з ним на весілля, і двері зачинилися; пізніше прийшли й інші діви і говорять: Господи! Господи! відчини нам.

Він же сказав їм у відповідь: істинно кажу вам: не знаю вас.

Отже, пильнуйте, бо не знаєте ні дня, ні години, коли Син Людський прийде.

Бо Він зробить так, як один чоловік, який, вирушаючи в чужу країну, покликав своїх рабів і доручив їм майно своє: одному дав п’ять талантів*, другому два, іншому ж один, кожному по силі його, і відразу ж відійшов.

Той раб, який одержав п’ять талантів, пішов і використав їх на діло і придбав інші п’ять талантів; так само і той, який одержав два таланти, придбав інші два; той, який одержав один талант, пішов і закопав його в землю і заховав срібло господаря свого.

Коли минуло багато часу, приходить господар рабів тих і вимагає в них звіту.

Підійшов той, який одержав п’ять талантів, приніс інші п’ять талантів і сказав: господарю! п’ять талантів ти дав мені; ось ще п’ять талантів я придбав на них.

Господар його сказав йому: добре, добрий і вірний рабе! у малому ти був вірним, над великим тебе поставлю; увійди в радість господаря твого.

Підійшов також і той, який одержав два таланти, і сказав: господарю! два таланти ти дав мені; ось, інші два таланти я придбав на них.

Господар його сказав йому: добре, добрий і вірний рабе! у малому ти був вірним, над великим тебе поставлю; увійди в радість господаря твого.

Підійшов і той, який одержав один талант, і сказав: господарю! я знав тебе, що ти людина жорстока, жнеш, де не сіяв, і збираєш, де не розсипав; і, побоявшись, пішов і заховав талант твій в землі; ось тобі твоє.

Господар його сказав йому у відповідь: лукавий рабе і лінивий! ти знав, що я жну, де не сіяв, і збираю, де не розсипав; тому треба було тобі віддати срібло моє купцям, і я, прийшовши, одержав би моє з прибутком; отже, візьміть у нього талант і дайте тому, хто має десять талантів, бо кожному, хто має, дасться і примножиться, а в того, хто не має, відніметься і те, що має; а негідного раба вкиньте в тьму безпросвітну: там буде плач і скрегіт зубів. Сказавши це, проголосив: хто має вуха слухати, хай слухає!

Коли ж прийде Син Людський у славі Своїй і всі святі Ангели з Ним, тоді сяде на престолі слави Своєї, і зберуться перед Ним усі народи; і відділить одних від інших, як пастир відділяє овець від козлів; і поставить овець праворуч Себе, а козлів – ліворуч.

Тоді скаже Цар тим, які праворуч Нього: прийдіть, благословенні Отця Мого, наслідуйте Царство, уготоване вам від створення світу: бо голодний був Я, і ви дали Мені їсти; спраглий був, і ви напоїли Мене; був подорожнім, і ви прийняли Мене; був нагим, і ви одягнули Мене; був недужим, і ви відвідали Мене; у в’язниці був, і ви прийшли до Мене.

Тоді праведники скажуть Йому у відповідь: Господи! коли ми бачили Тебе голодним і нагодували? або спраглим, і напоїли? коли ми бачили Тебе подорожнім, і прийняли? або нагим, і одягли? коли ми бачили Тебе недужим або у в’язниці, і прийшли до Тебе?

І Цар скаже їм у відповідь: істинно кажу вам: оскільки ви зробили це одному з цих братів Моїх менших, то зробили Мені.

Тоді скаже й тим, які ліворуч Нього: ідіть від Мене, прокляті, у вогонь вічний, уготований дияволу і ангелам його: бо голодний був Я, і ви не дали Мені їсти; спраглий був, і ви не напоїли Мене; був подорожнім, і не прийняли Мене; був нагим, і не одягли Мене; недужим і у в’язниці, і не відвідали Мене.

Тоді і вони скажуть Йому у відповідь: Господи! коли ми бачили Тебе голодним або спраглим, або подорожнім, або нагим, або недужим, або у в’язниці, і не послужили Тобі?

Тоді скаже їм у відповідь: істинно кажу вам: так як ви не зробили цього одному з менших цих, то не зробили Мені.

І підуть ці на вічні муки, а праведники в життя вічне.

 

Євангеліє від Матфея,
Глава  25

Апостол

Старець – улюбленому Гаію, якого я люблю по істині.

Улюблений! молюся, щоб ти був здоровим і досяг успіхів у всьому, як досягає душа твоя.

Бо я дуже зрадів, коли прийшли браття і засвідчили про твою вірність істині.

Для мене нема більшої радості, як чути, що діти мої ходять в істині.

Улюблений! ти вірно твориш у тому, що робиш для братів і для пришельців.

Вони засвідчили перед церквою про твою любов. Ти добре зробиш, коли відпустиш їх, як належить перед Богом,

бо вони заради імені Його пішли, не взявши нічого від язичників.

Отож ми повинні приймати таких, щоб стати співробітниками істині.

Я писав до церкви; але Діотреф, який любить бути першим у них, не приймає нас.

Тому, коли я прийду, то нагадаю про діла, які він чинить, обмовляючи нас злими словами, і не задовольняючись тим, і сам не приймає братів і забороняє бажаючим та виганяє з церкви.

Улюблений! не будь подібним до зла, а до добра. Хто робить добро, той від Бога; а хто чинить зло, той не бачив Бога.

Про Димитрія засвідчено всіма і самою істиною; свідчимо також і ми, і ви знаєте, що свідчення наше правдиве.

Багато чого мав я написати; але не хочу писати до тебе чорнилами і тростиною,

а надіюся скоро побачити тебе і поговорити устами до уст.

Мир тобі. Вітають тебе друзі; вітай друзів поіменно. Амінь.

 

Третє соборне послання святого апостола Іоанна Богослова,
Глава 1

Старий Заповіт

І промовив Господь до Мойсея, кажучи: Першого дня першого місяця, – при появі нового/ молодого місяця, – поставиш намет свідчення. І встановиш ковчег свідчення, і закриєш ковчег завісою, і внесеш стіл, і розкладеш розставлене на ньому/ все за своїм порядком/ УК7 покладеш його хліби покладання, і внесеш світильник, і встановиш на ньому лампади, і поставиш золотий жертовник для кадіння перед ковчегом, і встановиш покриття завіси на вході в намет свідчення. А жертовник для вогняних приношень поставиш біля входу в намет свідчення. І обладнаєш двір довкола. І візьмеш олію помазання, і помажеш намет і все, що в ньому. І освятиш його і весь його посуд, і буде святим. І помажеш жертовник для вогняних приношень і все його обладнання, і освятиш жертовник, і буде жертовник святим святих. І приведеш Аарона та його синів до входу в намет свідчення, і вмиєш їх водою. І одягнеш Аарона у святий одяг, і помажеш його, і освятиш його, і служитиме Мені священиком. І приведеш його синів, і одягнеш їх в одяг, і помажеш їх так, як ти помазав їхнього батька, і служитимуть Мені священиками. І станеться, що їхнє помазання священства буде для них навіки в їхніх поколіннях. І зробив Мойсей усе, що заповів йому Господь, – так він і зробив. І сталося, першого місяця другого року після того, як вони вийшли з Єгипту, при появі нового/ молодого місяця, був поставлений намет. І поставив Мойсей намет, і прикріпив головки, і вставив бруси, і встановив стовпи, і натягнув завіси на намет, і наклав на нього зверху покривала намету, – як і заповів Господь Мойсеєві. І, взявши Свідчення, він поклав у ковчег, і приладнав держаки/ жердини знизу ковчега, і вніс ковчег у намет, і встановив покриття завіси, і закрив ковчег свідчення, – як і заповів Господь Мойсеєві. Він поставив стіл у наметі свідчення – з північної сторони намету свідчення, ззовні завіси намету, а на ньому розклав хліби покладання перед Господом, – як і заповів Господь Мойсеєві. Він поставив світильник у наметі свідчення з південної сторони намету, і встановив його лампади перед Господом, – як і заповів Господь Мойсеєві. А перед завісою у наметі свідчення він поставив золотий жертовник, і покадив на ньому складним ладаном, – як і заповів Господь Мойсеєві. А жертовник для вогняних приношень він поставив біля входу в намет свідчення. Довкола намету й жертовника він спорудив двір. І закінчив Мойсей усі діла. І хмара покрила намет свідчення, і намет наповнився Господньою славою. І Мойсей не міг увійти в намет свідчення, бо його оповила тінню/ закривала хмара, і намет наповнився Господньою славою. Коли ж підіймалася хмара з намету, то сини Ізраїля вирушали далі зі своїм майном. Якщо ж хмара не підіймалася, то не рушали аж до дня, коли хмара підіймалася. Бо перед усім Ізраїлем була хмара над наметом вдень, а вогонь був над ним уночі впродовж усіх їхніх подорожей.

Вихід,
Глава 40

© Українське Біблійне Товариство, 2011, переклад Біблії