Читання 10 червня

Читання дня

Євангеліє

Тоді Іісус почав говорити до народу і учнів Своїх і сказав: на Мойсеєвому сідалищі сіли книжники та фарисеї; отож все, чого вони кажуть дотримуватися, дотримуйтеся і робіть; а по ділах їхніх не робіть, бо вони говорять і не роблять: зв’язують тяжкі ноші, які незручно носити, і кладуть їх людям на плечі; самі ж і пальцем своїм не хочуть ворухнути їх; всі ж діла свої роблять так, щоб їх бачили люди: розширяють пов’язки* свої і подовжують край одежі своєї; також люблять возлежати на перших місцях на вечерях і сидіти на перших місцях у синагогах і вітання на народних зібраннях, та щоб люди звали їх: учителю! учителю!

Ви ж не називайтесь учителями, бо один у вас Учитель – Христос; усі ж ви – браття; і отцем собі не називайте нікого на землі, бо один у вас Отець, Котрий на небесах; і не називайтесь наставниками, бо один у вас Наставник – Христос.

Більший з вас хай буде вам слугою; бо, хто звеличує себе, той принижений буде, а хто принижує себе, той возвеличиться.

Горе вам, книжники і фарисеї, лицеміри, що зачиняєте Царство Небесне людям, бо ви самі не входите і тих, хто хоче увійти, не пускаєте.

Горе вам, книжники і фарисеї, лицеміри, що поїдаєте доми вдовиць і лицемірно довго молитесь: за те ще більший осуд приймете.

Горе вам, книжники і фарисеї, лицеміри, що обходите море і сушу, щоб навернути хоч одного; і коли це станеться, робите його сином геєни, удвоє гіршим за вас.

Горе вам, вожді сліпі, які говорять: якщо хто поклянеться храмом, то нічого, а якщо хто поклянеться золотом храму, то винуватий.

Безумні і сліпі! що більше: золото чи храм, який освячує золото?

Також: якщо хто поклянеться жертовником, то нічого, а якщо хто поклянеться даром, що на ньому, то винуватий.

Безумні і сліпі! що більше: дар чи жертовник, який освячує дар?

Отож хто клянеться жертовником, клянеться ним і всім, що на ньому; і хто клянеться храмом, клянеться ним і Тим, Хто живе в ньому; і хто клянеться небом, клянеться престолом Божим і Тим, Хто сидить на ньому.

Горе вам, книжники і фарисеї, лицеміри, що даєте десятину* з м’яти, анісу і тмину, і залишили те, що є найважливіше в законі: суд, милість і віру; це належало робити, і того не залишати.

Вожді сліпі, що відціджуєте комара, а верблюда поглинаєте!

Горе вам, книжники і фарисеї, лицеміри, що очищаєте зовні чаші і блюда, тоді як усередині вони повні крадіжки і неправди.

Фарисею сліпий! очисть спершу всередині чаші і блюда, щоб чистою була і зовнішність їхня.

Горе вам, книжники й фарисеї, лицеміри, що уподібнюєтесь розмальованим гробам, які зовні здаються гарними, а всередині повні кісток мертвих і всякої нечистоти; так і ви на вигляд здаєтесь людям праведними, а всередині повні лицемірства і беззаконня.

Горе вам, книжники і фарисеї, лицеміри, що будуєте гробниці пророкам і прикрашаєте пам’ятники праведників, і говорите: якби ми були в часи батьків наших, то не були б спільниками їх у проливанні крові пророків; таким чином ви самі свідчите проти себе, що ви сини тих, які вбивали пророків; доповнюйте ж міру батьків ваших.

Змії, породження єхиднині! як утечете ви від осудження в геєну?

Тому ось, Я посилаю до вас пророків, і мудрих, і книжників; і ви одних уб’єте і розіпнете, а інших будете бити в синагогах ваших і гнати з міста до міста.

Хай прийде на вас уся кров праведна, пролита на землі, від крові Авеля праведного до крові Захарії, сина Варахіїна, якого ви вбили між храмом і жертовником.

Істинно кажу вам, що все це прийде на рід цей.

Ієрусалиме, Ієрусалиме, що вбиваєш пророків і камінням б’єш посланих до тебе! скільки разів хотів Я зібрати дітей твоїх, як птах збирає пташенят своїх під крила, і ви не схотіли!

Ось, залишається вам дім ваш пустий.

Бо кажу вам: не побачите Мене віднині, доки не вигукнете: благословен Грядущий в ім’я Господнє!

 

Євангеліє від Матфея,
Глава  23

Апостол

Всякий, хто вірує, що Іісус є Христос, від Бога народжений, і кожен, хто любить Того, Хто народив, любить і Того, Хто народився від Нього.

Що ми любимо дітей Божих, пізнаємо з того, коли любимо Бога і додержуємося заповідей Його.

Бо це є любов до Бога, щоб ми додержувались заповідей Його; і заповіді Його не тяжкі.

Бо всякий, народжений від Бога, перемагає світ; і ця перемога, що перемогла світ,– віра наша.

Хто перемагає світ, як не той, хто вірує, що Іісус є Син Божий?

Цей є Іісус Христос, Котрий прийшов водою і кров’ю і Духом, не водою тільки, але водою і кров’ю, і Дух свідчить про Нього, бо Дух є істина.

Бо троє свідчать на небі: Отець, Слово і Дух Святий; і Ці троє – єдине.

І троє свідчать на землі: дух, вода і кров; і ці троє – про єдине.

Якщо ми приймаємо свідчення людське, свідчення Боже – більше, бо це є свідчення Боже, яким Бог свідчив про Сина Свого.

Хто вірує в Сина Божого, має свідчення в собі самому; хто не вірує Богові, той робить Його неправдивим, бо не вірує в свідчення, яким Бог свідчив про Сина Свого.

Свідчення це полягає в тому, що Бог дарував нам життя вічне, і це життя в Сині Його.

Хто має Сина (Божого), той має життя; хто не має Сина Божого, той не має життя.

Це написав я вам, віруючим в ім’я Сина Божого, щоб ви знали, що ви, віруючи в Сина Божого, маєте життя вічне.

І ось яке дерзновіння ми маємо до Нього, що, коли просимо чого згідно волі Його, Він слухає нас.

А коли ми знаємо, що Він слухає нас у всьому, чого ми просимо, – знаємо й те, що, чого просимо, одержуємо від Нього.

Коли хто бачить брата свого, який грішить гріхом не на смерть, то хай молиться, і Бог дасть йому життя, тобто тому, хто грішить гріхом не на смерть. Є гріх на смерть: не про те кажу, щоб він молився.

Всяка неправда є гріх; але є гріх не на смерть.

Ми знаємо, що всякий, народжений від Бога, не грішить, але народжений від Бога береже себе, і лукавий не торкається до нього.

Ми знаємо, що ми від Бога і що весь світ лежить у злі.

Знаємо також, що Син Божий прийшов і дав нам світло і розум, щоб ми пізнали Бога істинного і щоб були в істинному Сині Його Іісусі Христі: Цей є істинний Бог і життя вічне.

Діти! бережіть себе від ідолів. Амінь.

 

Перше соборне послання святого апостола Іоанна Богослова,
Глава 5

Старий Заповіт

І Веселеїл зробив ковчег, і покрив його зсередини та ззовні чистим золотом, а довкола до нього приробив золотий обідок. Він вилив для нього чотири золотих кільця – два з одного боку і два з другого боку, – по товщині жердин, щоб ними його носити. А зверху ковчега він зробив Очищення з чистого золота і двох золотих херувимів – одного херувима на одному боці Очищення, і одного херувима на другому боці очищення; своїми крилами вони отінювали Очищення. З чистого золота він зробив стіл покладання. Для нього він вилив чотири золотих кільця, два з одного боку і два з другого – достатньо широкі, щоб переносити його жердинами, які вставляли в них. І зробив жердини для ковчега і столу, і покрив їх золотом. Із золота він зробив посуд для столу: полумиски, кадильниці, черпаки і чаші, – ті, якими приносилося жертви виливання. І він зробив золотий світильник, щоб світити: міцний стояк, а з обох його боків – трубчасті відгалуження. Від його трубчастих відгалужень відходять гілки: три з одного боку і три з другого, – рівні між собою. А на кінцях з них виходять їхні чашечки, – з них, подібні до мигдалю. І з них – квіточки, щоб на них були лампадки. А сьома квіточка – на кінці світильника, що зверху, вгорі. Він – міцний, увесь золотий. А на ньому – сім золотих лампадок. І для нього – золоті щипці, і для нього – золоті лійки. Він же покрив сріблом стовпи, і вилив для стовпів золоті кільця, і позолотив бруси золотом, і позолотив стовпи для завіси золотом, і зробив золоті гачки. Він же зробив і золоті кільця для намету, і мідні кільця для двору та кільця для розвішування завіси зверху. Він же вилив срібні головки стовпів намету, і мідні головки стовпів входу намету, і входу двору, і зробив срібні кільця для стовпів. Він же посріблив їх. Він же зробив і мідні кілки для намету, і кілки для огорожі двору. Він же спорудив мідний жертовник з мідних кадильниць, які належали чоловікам, що повстали з громадою Коре. Він же зробив усе обладнання для жертовника, і його основу, і горщик для жару, і казани, і вилки для м’яса – все мідне. Він зробив для жертовника приставку/ додаткове пристосування, решітчастий виріб, нижче горщика для жару – під ним, до його половини. І він прикріпив до неї, до чотирьох кутів приставки жертовника, чотири мідних кільця, по товщині ручок, щоб за допомогою них носити жертовник. Він же виготовив святу олію помазання і кадильну суміш – чистий витвір виробника ладану. Він же зробив мідний умивальник і його мідну підставку із дзеркал тих, які постили, які постили біля входу в намет свідчення в той день, коли поставив його. Він зробив умивальник, щоб у ньому Мойсей, Аарон і його сини, коли тільки вони входять у намет свідчення, вмивали свої руки й ноги чи щоб обмивалися, коли тільки підходять служити до жертовника, – як і заповів Господь Мойсеєві.

Вихід,
Глава 38

© Українське Біблійне Товариство, 2011, переклад Біблії