Читання 1 березня

Читання дня

Євангеліє

Якщо ви прощатимете людям провини їхні, то простить і вам Отець ваш Небесний,

а коли не будете прощати людям провин їхніх, то і Отець ваш не простить вам провин ваших.

Також, коли постите, не будьте сумні, як лицеміри, бо вони приймають на себе похмурі обличчя, щоб на людях показатися такими, що постяться. Істинно кажу вам: вони вже отримують нагороду свою.

А ти, коли постишся, помасти голову твою і вмий лице твоє,

щоб явитися постником не перед людьми, а перед Отцем твоїм, Котрий втайні; і Отець твій, Який бачить таємне, віддасть тобі явно.

Не збирайте собі скарбів на землі, де міль та іржа точать і де злодії підкопують і крадуть,

а збирайте собі скарби на небі, де ні міль, ні іржа не точать і де злодії не підкопують і не крадуть,

бо де скарб ваш, там буде й серце ваше.

 

Євангеліє від Матфея,
Глава 6, вірші 14–21

Апостол

Так робіть, знаючи час, що вже пора нам від сну прокинутися. Бо нині ближче до нас спасіння, ніж коли ми увірували.

Ніч минула, а день наблизився: отож відкинемо діла темряви і зодягнемось у зброю світла.

Як удень, будемо поводитись благопристойно, не в розгулах і п’янстві, не в перелюбстві і розпусті, не в сварливості і заздрості;

а зодягніться в Господа нашого Іісуса Христа, і піклування про плоть не перетворюйте на похоті.

Немічного у вірі приймайте без суперечок про погляди.

Бо один вірить, що можна їсти все, а немічний їсть овочі.

Хто їсть, не зневажай того, хто не їсть; і хто не їсть, не осуджуй того, хто їсть, тому що Бог прийняв його.

Хто ти, що осуджуєш чужого раба? Перед своїм Господом стоїть він, або падає. І буде поставлений, бо Господь має силу поставити його.

 

Послання до римлян святого апостола Павла,
Глава 13, вірші 11-14, Глава 14, вірші 1-4

Старий Заповіт

Якщо ти вийдеш на війну проти своїх ворогів і побачиш коня та вершника, і народ, численніший від тебе, то не бійся їх, адже з тобою Господь, твій Бог, Який вивів тебе з Єгипетської землі. І буде, – коли ти виступатимеш на війну, то нехай священик, підійшовши, промовить до народу та скаже їм: Слухай, Ізраїлю! Ви сьогодні виступаєте на війну проти ваших ворогів; хай ваше серце не слабне, не бійтеся, не будьте пригноблені й не ухиляйтеся від їхнього обличчя, адже це Господь, ваш Бог, Який іде з вами попереду, щоб разом з вами воювати проти ваших ворогів, аби врятувати вас. Відтак нехай промовлять до народу писарі, кажучи: Чи є якийсь чоловік, який збудував новий дім, та не справив входин до нього? Нехай іде й повернеться до свого дому, щоб не загинув у бою, й інший чоловік не справив входин до нього. Чи є якийсь чоловік, який насадив виноградник, та ще не насолоджувався ним? Нехай іде й повернеться до свого дому, щоб не загинув у бою, й інший чоловік не насолоджувався ним. Чи є якийсь чоловік, який засватав жінку, та не взяв її? Нехай іде й повернеться до свого дому, щоб не загинув у бою, й інший чоловік не взяв її. Й нехай писарі продовжать промовляти до народу та скажуть: Чи є якийсь чоловік, який боїться, чи полохливий серцем? Нехай іде й повернеться до свого дому, щоб не наганяв страху на серце свого брата, як на своє. І буде, – коли писарі закінчать говорити до народу, то поставлять воєначальників, які провадитимуть народ. Якщо наблизишся до якогось міста, щоб воювати з ним, то викличеш їх із міста з миром. Якщо вони відповідять тобі мирно й відкриють тобі ворота, то весь народ – ті, хто буде знайдений у ньому, – будуть тобі платниками данини та твоїми підвладними. Якщо ж вони не піддадуться тобі і стануть до бою з тобою, то візьмеш його в облогу. Господь, твій Бог, видасть його в твої руки, і ти вигубиш усіх його мешканців чоловічої статі, вбивши мечем, окрім жінок і майна. А всю худобу, все, що буде в місті, всю здобич, забереш собі та їстимеш усі харчові припаси своїх ворогів, яких Господь, твій Бог, видає тобі. Так вчиниш з усіма містами, які будуть дуже далеко від тебе, – які не з міст ось цих народів. А от в містах ось цих народів, землю яких Господь, твій Бог, дає тобі успадкувати, не залишите живим нічого, що дихає, а неодмінно віддасте їх на закляттяac, – хета, аморейця, ханаанця, ферезейця, евейця, євусейця та ґерґесейця, як Господь, твій Бог, велів тобі; щоб вони не навчили вас чинити всіх тих гидот, які вони чинили своїм богам, – і ви не згрішили перед Господом, своїм Богом. Якщо ж триматимеш якесь місто в облозі довгий час, щоб завоювати його і щоб здобути його, то не нищ його дерев, рубаючи їх залізним знаряддям; краще споживай плоди з нього, а не рубай його. Хіба польове дерево – це людина, щоб могло ввійти від твого обличчя в укріплення? А дерево, про яке ти знаєш, що воно не дає їстівного плоду, можеш нищити, рубати і будувати укріплення проти міста, яке веде з тобою війну, доки воно не буде видане тобі.

П’ята книга Мойсея,
Второзаконня,
Глава 20

© Українське Біблійне Товариство, 2011, переклад Біблії